05 września 2020r. Odsłon: 955

• we wtorek - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  • w środę     - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia kierujemy do s. Wiktorii katechetki, która w sobotę będzie obchodzić imieniny. Życzymy Siostrze błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej w pracy katechetycznej i w życiu zakonnym.

• W dzisiejszą niedzielę na każdej Mszy świętej, szczególnie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, modlimy się w intencji uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkół z naszej parafii w związku z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym i katechetycznym.
  • Natomiast po każdej mszy świętej Zespół Charytatywny prowadzi dziś zbiórkę na Kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Dziękujemy za każdy dar serca. Kuchnia rozpoczęła już po wakacjach wydawanie posiłków od początku września.
  • Od dzisiaj powróciła po wakacjach niedzielna Msza święta w dolnym kościele o 10:00 dla osób starszych i chorych.
  • Spotkania grup i wspólnot parafialnych będziemy wznawiać stopniowo, w kolejnych tygodniach września i października, w zależności od sytuacji epidemicznej w naszym mieście. Zaproszenia na te spotkania będziemy ogłaszać na bieżąco.
  • Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kolejarzy zaprasza do udziału w XVIII Pielgrzymce Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach w sobotę 12 września. Dojazd indywidualny. Program wywieszony jest przy wyjściu z kościoła.
  • Zapraszamy do udziału w tegorocznej Pielgrzymce Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę za tydzień, czyli 13 września. Rozpocznie się tradycyjnie Drogą Krzyżową od stacji „u Piłata” o godz. 9:00. Natomiast o 11:30 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Metropolity. Po konsultacjach, w tym roku z powodu pandemii, wyjątkowo nie organizujemy wspólnego grupowego wyjazdu autokarem. Zachęcamy natomiast do wyjazdów do Kalwarii indywidualnie, po kilka osób samochodami.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia sportowe. W poniedziałki i środy na małej sali gimnastycznej odbywają się zajęcia taekwondo oraz z tenisa stołowego dla dziewcząt i chłopców,  we wtorki i czwartki zapraszamy dziewczynki w wieku od 5 lat na zajęcia z gimnastyki sportowej (również na małej sali), a młodzież na siatkówkę - duża sala gimnastyczna. Chłopców zapraszamy na piłkę nożną wg harmonogramu dostępnego na stronie pksjadwiga.com oraz na klubowym fb. Biuro Klubu udziela informacji w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 16:00 - 18:00. Serdecznie zapraszamy.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi przypomina, że trwają już zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Z uwagi na pandemię zachęcamy do zapisów telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem facebooka. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
  • Więcej informacji o życiu parafii znajdziemy w bezpłatnym biuletynie, który pojawił się dzisiaj po wakacyjnej przerwie i wyłożony jest przy wyjściach z kościoła. Zapraszamy osoby, które mogłyby włączyć się w pracę redakcji naszej gazetki. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza. Przypominamy, że biuletyn jest bezpłatny. Natomiast prosimy każdego, kto może i zechce, by czasami wrzucił dobrowolny datek na utrzymanie biuletynu do skarbonki przy wyjściu głównym na ścianie kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności.  Są to śp.: Janina Legutko z ul. Batalionu „Skała” AK 4, Maria Kijania z ul. Łokietka 55 i Józef Strączek z ul. Łokietka 57A. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024