4. Niedziela Wielkiego Postu

05 marca 2016r. Odsłon: 1535
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczególnie ks. Grzegorzowi, który w sobotę ma imieniny życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w realizacji powołania i w życiu osobistym. Jednocześnie, wszystkim Paniom z okazji ich wtorkowego święta składamy równie serdeczne życzenia.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańca oraz zebranie członków i zelatorów.
  • We wtorek 8 marca Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na zebranie Koła.
  • Również we wtorek będą wydawane paczki świąteczne od godz. 13:00 do 15:00 w sali przy kuchni św. Jadwigi.
  • Zapraszamy na comiesięczną Mszę święta w kaplicy św. Jadwigi w Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, w środę 9 marca o godz. 18:00.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w udekorowaniu kościoła na zbliżające się Święta.
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 informuje, że trwają zapisy do oddziału przedszkolnego organizowanego przy szkole oraz zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2016/2017. Zapraszamy również na dzień otwarty w sobotę 12 marca od 10:00 do 12:00.
  • Także Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 113 zaprasza w 12 marca w sobotę od 10 do 12 dzieci, które od września rozpoczynają naukę w klasie I oraz "zerówce" wraz z rodzicami na Dzień Otwarty Szkoły. W programie ciekawe zajęcia i zabawy sportowe. W ten dzień będzie można dokonać zapisu dziecka.
  • Ponawiamy prośbę o przekazanie 1% podatku na leczeni 5-letniej Michalinki. Więcej informacji na ten temat w biuletynie. Prosimy również o modlitwę w jej intencji.
  • Już po raz kolejny proponujemy parafiom udział w dziele modlitwy za kapłanów. Pragniemy ponownie otoczyć każdego polskiego księdza, zarówno zakonnego jak i diecezjalnego, modlitwą. Akcja wymaga minimalnego zaangażowania, a pozwoli parafianom poczuć odpowiedzialność za Kościół i będzie bezcennym wsparciem dla tysięcy księży. Więcej informacji na stronie: www.kaplani.com.pl
  • W ramach duchowego przygotowania do ŚDM dziś rusza peregrynacja miniatur symboli dla osób przyjmujących pielgrzymów. Każda z osób, która zgodziła się na przyjecie, będzie mogła pomodlić się przed symbolami we własnym domu. Symbole odbiera się od niedzieli do środy, od środy do piątku lub od piątku do niedzieli według harmonogramu. Harmonogram jest dostępny w zakrystii oraz w gablotce dotyczącej Światowych Dni Młodzieży.
  • W niedzielę za tydzień nasi zaprzyjaźnieni pszczelarze będą koło kościoła sprzedawać miód.
  • Parafialny Klub Sportowy zwraca się z serdeczną prośbą  o wsparcie naszej działalności w formie przekazania 1% podatku. Każda złotówka zebrana w ostatnich latach podczas tej akcji bardzo się przydała. Numer KRS niezbędny do przekazania środków znajduje się na ulotkach przy wejściu do kościoła, na plakatach oraz na naszej stronie internetowej.
  • Klub Sportowy zaprasza również na Klubową Drogę Krzyżową w piątek o 17:00 w górnym kościele.
  • Więcej informacji i ogłoszeń znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Janina Matias z ul. Stachiewicza 29 i Krystyna Papir z ul. Batalionu „Skała” AK 4. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

6 maja 2024
Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba