29 sierpnia 2020r. Odsłon: 928

• w czwartek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dla wszystkich będzie to szczególnie wymagająca próba ostrożnego powrotu do działania szkół w zwykłym systemie sprzed epidemii. Tym bardziej zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji uczniów, ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkół. Jako że szkoły nie organizują zbiorowego rozpoczęcia roku dla wszystkich dzieci razem, my również nie będziemy odprawiać 1 września wspólnej Mszy świętej dla każdej szkoły. Natomiast w przyszłą niedzielę, na każdej Mszy świętej, będziemy szczególnie modlić się w intencjach związanych z nowym rokiem szkolnym. Poza tym, w tym tygodniu codziennie będziemy pełnić dyżur w konfesjonale już od godziny 18:00, aby dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mieli możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty w różne dni. Zapraszamy do rozpoczęcia  kolejnego roku edukacji z Bożym błogosławieństwem.
  • Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej pandemią i wakacjami, Kuchnia św. Jadwigi dla ubogich rozpocznie od 1 września wydawanie posiłków, z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Mamy nadzieję, że dzięki temu kuchnia będzie mogła bezpiecznie działać, prowadząc swoją, jakże potrzebną działalność.
  • Dlatego w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, Zespół Charytatywny przeprowadzi, jak dawniej, zbiórkę na kuchnię dla ubogich. Dziękujemy za każdy dar serca, który pomoże wznowić żywnościową pomoc dla osób potrzebujących.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 17:00 będzie Msza św. dla dzieci, o 18:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 18:30 Msza św. wieczorna. Nie będzie natomiast Mszy świętej o 20:00 w dolnej kaplicy.
  • W sobotę zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze na Mszę świętą w kaplicy o godz. 11:00. Z powodów sanitarnych nie będzie spotkania w sali. O 17:45 zapraszamy w sobotę do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele.
  • Od przyszłej niedzieli powraca po wakacjach normalny porządek Mszy świętych niedzielnych. W głównym kościele o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00 - dla dzieci, 12:30, 17:00, 18:30 i 20:30. W dolnym kościele o 10:00 dla starszych i chorych.
  • Spotkania grup i wspólnot parafialnych będziemy wznawiać stopniowo, w kolejnych tygodniach września i października, w zależności od sytuacji epidemicznej w naszym mieście. Zaproszenia na te spotkania będziemy ogłaszać na bieżąco.
  • Już od tego tygodnia zapraszamy narzeczonych do skorzystania z katechez, które są jedną z form przygotowania do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania odbywają się w cztery kolejne środy każdego miesiąca od 19:00 do 20:30 w sali nr 5 Szkoły św. Jadwigi. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży będą prowadzone od 1 września. Z uwagi na pandemię zachęcamy do zapisów na zajęcia telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem facebooka. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
  • Witamy w naszej parafii kleryka V roku krakowskiego seminarium Mateusza Burdyna, który rozpoczyna miesięczną praktykę. Serdecznie życzymy owocnego czasu w naszej wspólnocie. Natomiast w Zespole Księży i Sióstr nie nastąpiły w tym roku żadne zmiany personalne.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Danuta Cupryś z ul. Stachiewicza 17, Jerzy Gicala z ul. Wybickiego 1, Helena Stęplewska z ul. Krowoderskich Zuchów 18 i Anna Jarecka z ul. Opolskiej 27. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024