02 czerwca 2018r. Odsłon: 1291

• w piątek  - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  • w sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą wieczorną w ramach Oktawy Bożego Ciała. Zakończenie Oktawy nastąpi w czwartek.
  • W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa również zapraszamy do udziału w procesji. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Jednocześnie w piątek obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej. Sumę odpustową o godz. 18:30 odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. Jan Szczepaniak. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy i refleksji w dniu poświęconym naszej Patronce, czyli w piątek wieczorem.
  • Duchowym wprowadzeniem do przeżywania odpustu będzie triduum modlitewne. Zapraszamy we wtorek, w środę i w czwartek. O godz. 18:00 będzie procesja wokół kościoła, a o 18:30 Msza św. z refleksją, którą w te dni wygłosi również ks. prof. Jan Szczepaniak.
  • Natomiast w sobotę i niedzielę za tydzień zapraszamy na festyn parafialny. Szczegóły znajdziemy na plakatach i ulotkach oraz w dzisiejszym biuletynie.
  • W przyszłą niedzielę Szkoła Katolicka św. Jadwigi zaprasza przedpołudniem na Kiermasz Ciast, a Parafialny Oddział Akcji Katolickiej na kiermasz książki. Przy kościele odbywać się będą także pokazy wojskowe Historycznej Grupy Rekonstrukcyjnej, a w sali teatralnej po godz. 12:00 pokazy dzieci z Parafialnego Klubu Sportowego.
  • W niedzielę wieczorem zapraszamy również do sali teatralnej na wyjątkowy koncert muzyczny. Wystąpi najlepszy polski chór muzyki religijnej TGD. Od wielu lat koncertuje on na całym świecie, wystąpił także na głównym koncercie podczas Światowych Dni Młodzieży. Wstęp na koncert jest wolny, a odbędzie się on w niedzielę o godz. 19:15 w sali teatralnej. Serdecznie zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę akatyst do św. Jadwigi. Zapraszamy do modlitewnego udziału i uczczenia śpiewem Patronki naszej wspólnoty.
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny zbiera po Mszach świętych datki na kuchnię św. Jadwigi działającą przy naszej parafii. Dziękujemy za każdy dar serca.
  • Natomiast w niedzielę za tydzień dzieci i trenerzy z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga będą kwestować przy kościele na pokrycie kosztów wakacyjnego wyjazdu swoich dzieci.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Duszpsterstwo Akademickie „Chrystus na Krowodrzy”
  • Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • W czwartek 7 czerwca po Mszy św. wieczornej w sali teatralnej będzie miał miejsce wykład na bardzo aktualny temat społeczny: „Zanieczyszczenie powietrza, a choroby płuc”. Wygłosi go dyrektor Szpitala Jana Pawła II p. Anna Prokop-Staszecka. Zapraszamy.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Mieczysław Warchoł z ul. Opolskiej 61, Andrzej Mlyczyński z ul. Krowoderskich Zuchów 3A i Genowefa Kasperkiewicz z ul. Krowoderskich Zuchów 17. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

5 maja 2024