5. Niedziela Wielkanocna

• w czwartek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
  • w piątek      - Święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa
  • w sobotę     - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

• Zapraszamy dzisiaj na wyjątkowe nabożeństwo w naszym kościele. O godz. 18:00 odprawimy Drogę Światła. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w dzisiejszym biuletynie. Zachęcamy do udziału w modlitewnej wielkanocnej radości.
  • W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. Z powodu tej uroczystości adoracja Najświętszego Sakramentu „Chrystus na Krowodrzy” będzie wyjątkowo tydzień później, czyli w czwartek 10 maja.
  • Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać zawsze o godz. 18:00.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. O 18:00 nabożeństwo majowe połączone z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o 20:00 Msza święta dla młodzieży. W sobotę o godz. 11:00 Msza święta dla osób starszych i chorych w kaplicy Matki Bożej, a po niej spotkanie w sali pod plebanią. Natomiast o godz. 17:15 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele z racji I soboty miesiąca.
  • Za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi.
  • Parafialny Klub Sportowy zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie w formie przekazania 1% podatku. Klub zaprasza także dzieci i młodzież na obozy letnie. Więcej informacji na stronie Klubu.
  • Więcej ogłoszeń i informacji znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła. Dzisiaj zachęcamy także do zabierania czasopisma „Chrystus i Ty”, poświęconego głównie osobie beatyfikowanej wczoraj bł. Hanny Chrzanowskiej.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Małgorzata Krantz z ul. Łokietka 57 oraz Maria Straż z ul. Krowoderskich Zuchów 25. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

6 maja 2024
Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba