2. Niedziela Wielkiego Postu

20 lutego 2016r. Odsłon: 1402
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu odprawiamy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Podobnie jak w ubiegłych latach, nie zbieramy ofiar na tacę podczas nabożeństw Gorzkich Żali, przeznaczonych na kwiaty i budowę Bożego Grobu. Prosimy natomiast o składanie datków na ten cel w dowolnym czasie do skarbonek wystawionych przy balaskach z przodu kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Od jutra do 5 marca w kancelarii lub w sali przy kuchni zapisywać będziemy osoby potrzebujące na paczki świąteczne.
  • Parafialny Klub Sportowy zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie naszej działalności w formie przekazania 1% podatku. Każda złotówka zebrana w ostatnich latach podczas tej akcji bardzo się przydała - pieniądze przeznaczyliśmy na zakup sprzętu sportowego, remonty, na akcje zima i lato w mieście oraz na dofinansowanie do wyjazdów wakacyjnych. Numer KRS niezbędny do przekazania środków znajduje się na ulotkach przy wejściu do kościoła, na plakatach oraz na naszej stronie internetowej. Rownież w tym roku klub bardzo liczy na Państwa hojność, jest ona wielkim wsparciem. Ze sportowym pozdrowieniem Prezes Małgorzata Jacko.
  • Klub Sportowy zaprasza wszystkich przyjaciół 22 lutego na Mszę Świętą Klubową. Będzie ona odprawiona w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można wspomóc materialnie niepełnosprawnego Wojciecha Wójcika, który zbiera środki na kolejną poważną operację. Więcej o jego sytuacji można przeczytać na plakatach przy wyjściach z kościoła.
  • Również w przyszłą niedzielę będzie możliwość zakupu znanego wydawnictwa księży Paulistów „Ewangelie 2016 - Słowo na każdy dzień”. Zachęcamy.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Jerzy Sobieraj z ul. Opolskiej 57, Olga Dereń z ul. Krowoderskich Zuchów 20, Piotr Witkoś z ul. Palacha 9 i Jan Steczkowski z ul. Batalionu „Skała” AK 4. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

6 maja 2024
Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba