Święto Chrztu Pańskiego

09 stycznia 2016r. Odsłon: 1358
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.
  • Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy w liturgii Kościoła obchody Narodzenia i Objawienia Pana. Od jutra rozpoczyna się liturgiczny okres zwykły.
  • Dzisiaj zapraszamy na występ dziecięcego zespołu góralskiego „Majeranki”. To zespół istniejący od 10 lat i mający na swoim koncie wiele osiągnięć i nagród w promowaniu kultury ludowej. Radosny koncert kolęd odbędzie się dzisiaj o godz. 16:00 w sali teatralnej. Zachęcamy do udziału.
  • Także dziś po Mszach św. przed naszym kościołem kwestują dzieci i trenerzy naszego Parafialnego Klubu Sportowego „Jadwiga”. Dochód z tej zbiórki jest przeznaczony na organizację obozów zimowych oraz akcji „Zima w Mieście”. Zajęcia będą nieodpłatne i będą odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku od 15:00 do 17:00 na salach gimnastycznych. Bóg zapłać za gest serca.
  • Informujemy również, że są jeszcze wolne miejsca na obozy sportowo-rekreacyjne organizowane przez nasz klub. Szczegóły na ulotkach przy wyjściach z kościoła.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza we wtorek 12 stycznia na modlitwę różańcową o godz. 18:00, a później na Mszę św. i spotkanie w sali.
  • Krakowski Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza wszystkich na drugie spotkanie oficjalnych rekolekcji przygotowujących do ŚDM pod hasłem: „Dla nas i całego świata”. Spotkanie odbędzie się w Sanktuarium w Łagiewnikach w sobotę 16 stycznia. Rozpoczęcie o godz. 16.30, o 18.00 Eucharystia, a po niej katecheza i modlitwa uwielbienia. Gościem specjalnym spotkania będzie ks. Michał Olszewski.
  • Trwa wizyta duszpasterska. Program całej kolędy jest umieszczony na drzwiach wejściowych kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Z przedsionka kościoła można zabierać wodę święconą na kolędę.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. Jest to śp. Henryk Dudziński z ul. Krowoderskich Zuchów 15. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

6 maja 2024
Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba