17 czerwca 2016r. Odsłon: 1460

• we wtorek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w piątek    - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.

• W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Msze św. na zakończenie roku odprawimy w piątek: szkoła 113 - godz. 8:30, Szkoła św. Jadwigi i Szkoła Noblistów Polskich - godz. 9:30 i szkoła 21 - godz. 10:30, a Gimnazjum nr 12 - godz. 8:30 w kaplicy MB. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców do dziękczynnej modlitwy za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy. Będziemy także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek dla ciała i ducha był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.
  • Braterstwa Osób Chorych i Niepełnosprawnych przekazuje podziękowani za wszystkie ofiary jakie otrzymali w ubiegłą niedzielę w naszej parafii. Udało się zebrać 3625 zł 50 gr. Jest to kwota zapewniająca prawie pełne pokrycie kosztów pobytu dla dwu osób niepełnosprawnych i dwu opiekunów na czternastodniowym wyjeździe, rehabilitacji i rekolekcjach w Ośrodku w Gnojniku. Niech Pan Bóg wynagrodzi stokrotnie to wsparcie, życzliwość i pomoc.
  • Natomiast dzisiaj dzieci i młodzież z Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga po każdej Mszy Świętej zbierają pieniądze na ”Akcję lato w mieście”.  Jak co roku podczas wakacji będą organizowane zajęcia sportowo rekreacyjne dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży z parafii. Będą one nieodpłatne i będą odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 16:00 - 18:00 na orliku przy kościele.
  • W poniedziałek 20 czerwca w poniedziałek Klub Sportowy zaprasza na uroczyste zakończenie roku. O godz. 17.00 w kaplicy odprawiona zostanie Msza Święta, a po niej dziewczynki z sekcji gimnastyki akrobatycznej Jagódki oraz gimnastyki sportowej zapraszają na pokazy na salę teatralną. W czasie pokazów wręczone zostaną statuetki Nasi Najlepsi 2015/2016 oraz nagrody za całoroczny  udział w Mszach Świętych. Informujemy również, że są jeszcze wolne miejsca na obozy sportowo rekreacyjne organizowane przez nasz klub w  wakacje. Szczegóły na plakatach, ulotkach i w biurze Klubu.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6 - 12 lat na warsztaty wakacyjne "Wakacje ze Św. Jadwigą". Zajęcia odbywać się będą w sierpniu. Oferujemy liczne gry i zabawy muzyczne, sportowe, plastyczne i wiele innych atrakcji. Zapisy w biurze Centrum Kultury lub telefonicznie. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy codziennie o 18:00.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Skały zaprasza na XIV Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych, który odbędzie się dzisiaj w Skale. Występy orkiestr dętych z Polski i zagranicy poprzedzi Msza św. o godz. 15:00.
  • Rada Dzielnicy IV zaprasza mieszkańców na spotkanie w sprawie Światowych Dni Młodzieży z udziałem przedstawicieli Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu (ZIKiT), którzy objaśnią zasady poruszania się i organizacji miasta podczas tego wydarzenia. Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 czerwca czwartek o godz. 18:00 przy ul. Chełmońskiego 24 (XIV LO).
  • W najbliższym czasie wolontariusze parafialnego komitetu organizacyjnego ŚDM beda się kontaktowali i odwiedzali w mieszkaniach osoby, które zadeklarowały przyjęcie pielgrzymów, aby udzielić wszelkich potrzebnych informacji.
  • Poszukujemy osoby z doświadczeniem gastronomicznym do pracy jako kucharka w działającej w naszej parafii „Kuchni św. Jadwigi dla ubogich” w wymiarze połowy etatu. Prosimy o składanie pisemnych ofert bezpośrednio u siostry Bożeny opiekującej się kuchnią i Zespołem Charytatywnym lub w kancelarii parafialnej.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Zuzanna Babińczuk-Węcławowicz z ul. Stachiewicza 15, Zdzisław Czuba z ul. Łokietka 57b oraz Krystyna Surga z ul. Łokietka 59. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

5 maja 2024