Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

02 grudnia 2023r. Odsłon: 934

Dzisiaj rozpoczyna się Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, a także na Jego ostateczne przyjście na końcu czasów.

• w czwartek - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek      - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego

• Od poniedziałku zapraszamy na roraty, które odprawiać będziemy w dni powszednie w górnym kościele, codziennie o godz. 6:30. Dlatego przez cały Adwent nie będzie Mszy świętych o 7:00. Podobnie jak w ubiegłych latach, roraty dziecięce będziemy odprawiać trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. We wtorki, czwartki i soboty będą roraty z kazaniem dla starszych.
  • Na wszystkich Mszach świętych święcimy dziś opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent. Są to specjalne zestawy z modlitwą i zdjęciem naszego kościoła. Zachęcamy, aby zaopatrzyć się właśnie w te zestawy, gdyż opłatki poświęcone i zabrane ze swojego kościoła są znakiem łączności całej wspólnoty parafialnej podczas Wigilii i Świąt. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty trwającego remontu oraz bieżącego utrzymania naszego kościoła. Nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia.
  • Za tydzień, 10 grudnia, pojawi się w naszym kościele „Drzewko dobroci”. Zawieszone będą na nim gwiazdki z wypisanymi potrzebami ludzi oczekujących na gesty dobroci. Będzie można zabrać gwiazdkę i przygotować paczkę, którą w niedzielę 17 grudnia przyniesiemy do kościoła.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po godz. 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Chrystus na Krowodrzy.
  • W piątek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w godzinach od 12:00 do 13:00, dolna kaplica Matki Bożej będzie dostępna na modlitwę w ramach tzw. "Godziny Łaski", zgodnie z objawieniami Maryi w Montechiari. Niech modlitwa w tym czasie wyprosi u Boga jak najwięcej dobra dla całej naszej wspólnoty i dla każdego z nas.
  • Tego samego dnia, czyli w piątek 8 grudnia, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00.
  • Dzisiaj po każdej Mszy świętej Zespół Charytatywny zbiera datki na kuchnię św. Jadwigi Królowej.
  • Natomiast ministranci i lektorzy rozprowadzają dziś sianko na stół wigilijny. Przy tej okazji można dobrowolnym datkiem wesprzeć naszą Służbę Liturgiczną.
  • W przyszłą niedzielę będzie można nabyć ścienne kalendarze parafialne na 2024 rok, które będą cegiełką na trwający remont naszego kościoła.
  • Dzisiaj o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
  • Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 4 grudnia o godz. 19:15 w sali teatralnej.
  • Spotkanie dla klas VII przygotowujących się do Bierzmowania będzie się w najbliższy wtorek o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • W przyszłą niedzielę kwestować będą przy naszym kościele przedstawiciele Hospicjum św. Łazarza w ramach kampanii Pola Nadziei.
  • Także za tydzień będzie możliwość nabycia przy kościele miodu.
  • Pod chórem dostępny jest najnowszy numer miesięcznika dla dzieci Staś. Natomiast w zakrystii można nabyć dwumiesięczny magazyn Gościa Niedzielnego dotyczący Historii Kościoła.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga serdecznie zaprasza wszystkich na Mikołajowy pokaz gimnastyczno-akrobatyczny w przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 w sali teatralnej.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Teofila Nalepa z ul. Krowoderskich Zuchów 11, Mirosław Wątroba z ul. Krowoderskich Zuchów 23, Zofia Pawlikowska Brożek z ul. Krowoderskich Zuchów 25, Zofia Korusiewicz z ul. Łokietka 49, Maria Kania z ul. Rusznikarskiej 13 i Monika Obrok z ul. Rusznikarskiej 14A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024