Ogłoszenia na 1. Niedzielę Wielkiego Postu

16 lutego Odsłon: 644

Rok 2024 jest szczególnym dla naszej wspólnoty parafialnej, której Patronką jest Święta Jadwiga Królowa. Według większości historyków, urodziła się ona 18 lutego 1374 roku, czyli dzisiaj przypada 650 rocznica Jej urodzin, a w październiku 640 rocznica Jej koronacji na króla Polski. W związku z tym zapraszamy dzisiaj na godz. 12:30, na uroczystą Mszę świętą urodzinową naszej Patronki. Prosimy, by każdy, w miarę swoich możliwości, przyniósł czerwoną różę na tę Mszę świętą i na zakończenie złożył ją przy figurze św. Jadwigi w kościele. Niech będzie to piękny symboliczny gest wdzięczności wobec naszej wspaniałej Patronki. Zapraszamy.

• Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki odprawiamy drogi krzyżowe dla wszystkich o godz. 8:30, 17:45 i 20:00. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00. Natomiast tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii odbędą się w dniach od 16 do 20 marca. Wygłosi je ks. Krzysztof Porosło, dogmatyk, liturgista, duszpasterz akademicki i autor wielu publikacji.
  • Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę przeznaczona jest na inwestycje, czyli na trwający remont witraży, okien i świetlików dachowych. Jak widzimy, remont powoli zmierza do końca, o czym świadczą znikające kolejne fragmenty rusztowań. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na tacę, wpłacaną przez ofiaromat przy wejściu lub na konto parafialne.
  • W czwartek 22 lutego, jak co miesiąc, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wieczorną modlitwę.
  • Za tydzień gościł będzie u nas ks. Władysław Chałupiak z Jampola na Ukrainie. Wygłosi na wszystkich Mszach świętych kazania, dając świadectwo aktualnej sytuacji w jego mieście i parafii, a na koniec będzie zbierał wolne datki na pomoc dla swojej wspólnoty.
  • W przyszłą niedzielę 25 lutego o godz. 12:30 oraz w niedzielę 10 marca, również o godz. 12:30 odprawimy Msze święte w intencji wszystkich, których odwiedziliśmy tego roku po kolędzie.
  • W naszym dekanacie w marcu i kwietniu odbędą się katechezy uzupełniające i przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania dorosłych. Serdecznie zapraszamy. Informacje i zapisy w zakrystii.
  • Trwają ferie zimowe. Wszystkim wypoczywającym życzymy owocnego i bezpiecznego czasu oraz nabrania sił do pracy w kolejnych miesiącach.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Zbigniew Mitka z ul. Stachiewicza 25 i Dorota Mielnicka z ul. Stachiewicza 31. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024