Ogłoszenia na 2. Niedzielę Wielkiego Postu

25 lutego Odsłon: 619

Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne. W piątki odprawiamy drogi krzyżowe dla wszystkich o godz. 8:30, 17:45 i 20:00; dla dzieci o godz. 17.00. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00. Natomiast tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii odbędą się w dniach od 16 do 20 marca. Wygłosi je ks. Krzysztof Porosło, dogmatyk, liturgista, duszpasterz akademicki i autor wielu publikacji.

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia składamy ks. Mirosławowi Czapli, który jutro obchodzi imieniny. Życzymy wszelkich łask Bożych w życiu kapłańskim  i w posłudze duszpasterskiej. Księdzu Mirosławowi składamy także wyrazy współczucia z powodu śmierci jego taty i zapewniamy o modlitwie.
  • Dzisiaj gości u nas ks. Władysław Chałupiak z Jampola na Ukrainie. Wygłasza na wszystkich Mszach świętych kazania, dając świadectwo aktualnej sytuacji w jego mieście i parafii, a na koniec zbiera wolne datki na pomoc dla swojej wspólnoty.
  • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od 16:30 spowiedź. Z powodu pierwszego piątku miesiąca, droga krzyżowa dla dzieci będzie w tym dniu wyjątkowo pół godziny wcześniej, czyli o godz. 16:30, a o 17:00 odprawimy dla nich Mszę świętą. W sobotę różaniec fatimski odmówimy o 17:45. Nie będzie Mszy świętej dla chorych o godz. 11:00 w kaplicy.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 wszystkie chętne dzieci będą mogły otrzymać skarbonki wielkopostne Caritas. Dziś natomiast można już nabyć nowy numer miesięcznika dla dzieci Staś. Za tydzień będzie dostępny kolejny numer Historii Kościoła – dodatku do Gościa Niedzielnego, który będzie omawiał m.in. kwestię celibatu.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dekoracji na zbliżające się Święta.
  • W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Zespołu Charytatywnego. Natomiast w przyszłą niedziele Zespół będzie zbierał datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
  • W naszym dekanacie w marcu i kwietniu odbędą się katechezy uzupełniające i przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania dorosłych. Serdecznie zapraszamy. Informacje i zapisy w zakrystii.
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 zaprasza przyszłorocznych uczniów klas pierwszych wraz z rodzicami na dzień otwarty w przyszłą sobotę, to jest 2 marca, w godzinach od 9.00 do 12.00 w budynku Szkoły przy ul. Kluczborskiej 3.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp.: Andrzeja Pisarskiego z ul. Krowoderskich Zuchów 5, który ostatnio odszedł do wieczności. Polecajmy dobremu Bogu  również tatę ks. Mirosława, śp. Bogusława Czaplę, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 w kościele NMP Królowej Polski na Woli Justowskiej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024