Ogłoszenia na 24. Niedzielę Zwykłą

16 września 2023r. Odsłon: 535

W piątek, jak w każdym 22. dniu miesiąca, zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 wyjątkowo w dolnej kaplicy, a zakończy Apelem Jasnogórskim. W skrzynce przy relikwiach można w niedzielę składać karteczki z intencjami, w których odmawiany będzie różaniec. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wieczorną modlitwę.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• Dzisiejsza składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest w całości przeznaczona na parafialne inwestycje. Widzimy już od trzech miesięcy, jak ogromny jest zakres prowadzonych prac przy witrażach, oknach i świetlikach w dachu. Koszty tych prac są bardzo duże, na razie mamy pokrycie tylko na ich część. Dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy regularnie lub okazjonalnie wpłacają dobrowolne i w dowolnej wysokości datki na konto parafialne, składają na tacę lub poprzez ofiaromat przy wyjściu. Bóg zapłać za zrozumienie i za każdy dar serca, który jest konkretnym wyrazem odpowiedzialności i troski o naszą świątynię na kolejne dziesiątki lat.

• Z powodu remontu w kościele od poniedziałku rano do soboty rano wszystkie Msze św. i nabożeństwa odprawiane są w dolnej kaplicy. Natomiast w soboty wieczorem i w niedziele Msze św. odprawiamy w górnym kościele. Przepraszamy za wszystkie niedogodności wynikające z remontu i bardzo prosimy o cierpliwość i ostrożne poruszanie się pomiędzy rusztowaniami.

• Siostra Rafaela zaprasza dziewczynki do scholi parafialnej. Próby są w każdą niedzielę o godz. 10:00, przed Mszą św. o godz. 11:00, na której schola śpiewa.

• Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 17:00 w salce przy plebanii.

• Zapraszamy również wszystkich chętnych od klasy 6. wzwyż na pierwsze po wakacjach spotkanie Oazy w czwartek o godz. 19:15 w szkole, w sali nr 3.

• Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia sportowe. Biuro Klubu udziela wszelkich informacji na temat harmonogramu i rodzajów zajęć. Można je również znaleźć na stronie internetowej Klubu. Serdecznie zapraszamy.

• Centrum Kultury im. Św. Jadwigi przypomina, że trwają jeszcze zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach.

• Dzisiaj w zakrystii jest do nabycia dodatek do tygodnika Niedziela pod tytułem Bitwa o przeszłość. Zachęcamy do lektury.

• Zapraszamy chętnych do zgłębiania Słowa Bożego na Krąg Biblijny, gdzie czytamy i dzielimy się Ewangelią św. Marka. Spotkania odbywają się w poniedziałki po wieczornej Mszy św.

• W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie gościć będą ratownicy z Polskiej Fundacji Ratownictwa, którzy po wybuchu wojny w Ukrainie pomagali uchodźcom na granicy, a obecnie zajmują się pomocą humanitarną oraz prowadzą ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas każdej Mszy św. powiedzą krótkie świadectwo, a po jej zakończeniu będą zbierać ofiary do puszek na dalszą działalność fundacji, między innymi na zakup sprzętu ratującego życie.

• Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Józefa Starostka (l. 85) z ul. Stachiewicza 13, Bożena Karecka (l. 71) z ul. Stachiewicza 25 oraz Wojciech Sławeta (l. 42) z ul. Krowoderskich Zuchów 3. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024