Ogłoszenia na 25. Niedzielę Zwykłą

23 września 2023r. Odsłon: 572

Gościmy dzisiaj ratowników z Polskiej Fundacji Ratownictwa, którzy po wybuchu wojny w Ukrainie pomagali uchodźcom na granicy, a obecnie zajmują się pomocą humanitarną oraz prowadzą ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas każdej Mszy Świętej dają krótkie świadectwo, a po jej zakończeniu zbierają ofiary do puszek na dalszą działalność fundacji, między innymi na zakup sprzętu ratującego życie.

• w środę       - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  • w czwartek - wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w piątek      - Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała
  • w sobotę     - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i Bożej opieki. Szczególne życzenia składamy siostrze Rafaeli katechetce i ks. Michałowi, którzy w piątek będą obchodzić imieniny. Życzymy wielu Bożych łask w realizacji powołania zakonnego i kapłańskiego oraz opieki Matki Najświętszej, świętych Archaniołów Rafała i Michała oraz św. Jadwigi w pracy dla naszej parafii.

• Z powodu remontu w kościele, od poniedziałku rano do soboty rano, wszystkie Msze święte i nabożeństwa odprawione są w dolnej kaplicy. Natomiast w soboty wieczorem i w niedziele Msze święte odprawiamy w górnym kościele. Przepraszamy za wszystkie niedogodności wynikające z remontu i bardzo prosimy o cierpliwość i ostrożność.
  • Zebranie rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 25 września o godz. 19:15. W związku z remontem kościoła, spotkanie rozpocznie się konferencją w sali teatralnej, a później będą spotkania z katechetami w salach.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego odbędzie się w poniedziałek 25 września po Mszy świętej wieczornej. W przyszłą niedzielę Zespół będzie zbierał ofiary na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
  • Siostra Rafaela zaprasza dziewczynki do scholi parafialnej. Próby są w każdą niedzielę o godz. 10:00, przed Mszą świętą o godz. 11:00, na której schola śpiewa.
  • Zapraszamy także nowych kandydatów na ministrantów. Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 17:00 w salce przy plebanii.
  • Natomiast wszystkich chętnych od klasy 6 wzwyż zapraszamy na spotkania Oazy w czwartki o godz. 19.15 w szkole, w sali nr 3.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia sportowe. Biuro Klubu udziela wszelkich informacji na temat harmonogramu i rodzajów zajęć. Można je również znaleźć na stronie internetowej Klubu. Serdecznie zapraszamy.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi przypomina, że trwają jeszcze zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach.
  • Świetlica Przystań zaprasza dzieci ze szkół podstawowych, chcących uzyskać pomoc w nauce lub pomoc w odrabianiu zadań domowych, do uczestnictwa w zajęciach na świetlicy. Zajęcia odbywać się będą codziennie, w godz. od 16:00 do 18:00, począwszy od 9 października. Zainteresowanych rodziców prosimy o zapisywanie dzieci od 2 do 6 października, od 16:00 do 17:00, w sali numer 8 Szkoły św. Jadwigi.
  • Zapraszamy na XIV Pielgrzymkę Żywego Różańca, w sobotę 30 września o godz. 10:00 do Łagiewnik. W programie konferencja, różaniec i Eucharystia. Dojazd we własnym zakresie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Edward Blaski z ul. Krowoderskich Zuchów 26, Ryszarda Bajer z ul. Batalionu „Skała” AK 6, Andrzej Wojtas z ul. Palacha 5 i Władysława Mazur z ul. Palacha 13. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024