Ogłoszenia na 26. Niedzielę Zwykłą

01 października 2023r. Odsłon: 605

Rozpoczynamy tegoroczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Spotkania dla uczniów klas VIII będą się odbywać co tydzień w poniedziałki, czwartki lub piątki o godz. 17:15. Harmonogram ten jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Prosimy o wybranie dogodnego terminu spotkania i przyjście tego dnia, aby się zapisać. Zbiórka przy drzwiach wejściowych do dolnej kaplicy, a następnie ksiądz poprowadzi do sali w szkole. Uczniów klas VII zapraszamy na spotkanie we wtorek 10 października, także przy wejściu do kaplicy Matki Bożej o 17:00. Spotkania dla klas VI rozpoczną się w II semestrze.

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• w poniedziałek: wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  • w środę: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
  • w czwartek: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej dziewicy
  • w sobotę: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich Bożych błogosławieństw.

• Zapraszamy na powracającą po wakacjach adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez wspólnotę Chrystus na Krowodrzy. Pierwsza adoracja odbędzie się w najbliższy czwartek, 5 października, o godz. 19:00, czyli po Mszy św. wieczornej. Tak będzie co miesiąc, w pierwsze czwartki miesiąca. Wszystkich chętnych studentów i młodzież pracującą zapraszamy na cotygodniowe spotkania tej wspólnoty w czwartki o godz. 19:00 w kaplicy, a następnie o 19:30 w sali nr 6.
  • Trwa remont kościoła. W dalszym ciągu od poniedziałku do soboty rano wszystkie Msze św. i nabożeństwa są odprawiane wyłącznie w dolnej kaplicy. W tym tygodniu z uwagi na pierwszy piątek kościół górny będzie dostępny wyjątkowo już od piątkowego popołudnia i spowiedź oraz Msze św. wieczorne będą w górnym kościele. Podobnie w sobotę i w niedzielę. Przepraszamy za wszystkie niedogodności wynikające z remontu i bardzo prosimy o ostrożność.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi w górnym kościele od 16:30. O godz. 17:00 dodatkowa Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę Msza św. dla starszych i chorych o godz. 11:00 w kaplicy.
  • W poniedziałek przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Po Mszach św. zapraszamy rodziców o podejście przed ołtarz z małymi dziećmi, które otrzymają indywidualne błogosławieństwo.
  • Dziś rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które odprawiać będziemy przez cały październik codziennie o godz. 18:00.
  • Przyjmujemy już na wypominki roczne i jednorazowe. Przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki będą także wydrukowane w naszym biuletynie. Można je oddawać przez cały miesiąc w zakrystii lub w kancelarii.
  • Zespół Charytatywny zbiera dzisiaj do puszek dobrowolne datki na działalność kuchni św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga po Mszach św. zbiera dzisiaj podpisy poparcia dla projektu złożonego w ramach budżetu obywatelskiego 2023. Dzięki projektowi będziemy mogli rozszerzyć i urozmaicić naszą ofertę oraz dofinansować obozy, półkolonie oraz turnieje. Kartę do głosowania można wypełnić przed kościołem lub przez stronę internetową. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Dzielnicy IV, również dzieci i młodzież. Klub bardzo liczy na poparcie tej inicjatywy.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że są jeszcze miejsca na różne zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach przy wyjściu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina, który w ostatnim czasie odszedł do wieczności. Jest to śp. Andrzej Wojtas (l. 74) z ul. Palacha 5. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024