Ogłoszenia na 27. Niedzielę Zwykłą

07 października 2023r. Odsłon: 574

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę, jak co miesiąc, przeznaczona będzie na bieżące parafialne inwestycje. Wszystkie środki z tej składki przeznaczamy na trwający bardzo kosztowny, ale niezbędnie konieczny remont świetlików w dachu kościoła oraz okien i witraży. Dziękujemy za każdy dar na ten cel.

• w poniedziałek - wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  • w piątek            - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wszelkich potrzebnych łask Bożych.

• Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Przyjmujemy już na wypominki „roczne” i „jednorazowe”. Przy wyjściach z kościoła można zabierać do domu przygotowane kartki, na których prosimy wpisywać osoby zmarłe. Kartki będą także wydrukowane w naszym biuletynie. Można je oddawać przez cały miesiąc w zakrystii lub w kancelarii.
  • Przypominamy uczniom klas VIII że już od tygodnia można zapisywać się na cotygodniowe spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Harmonogram spotkań jest wywieszony przy wyjściach z kościoła. Uczniów klas VII zapraszamy na spotkanie we wtorek 10 października, przy wejściu do kaplicy Matki Bożej o 17:00. Spotkania dla klas VI rozpoczną się w II semestrze.
  • Z powodu remontu w kościele, od poniedziałku rano do soboty rano, wszystkie Msze święte i nabożeństwa odprawione są w dolnej kaplicy. Natomiast w soboty wieczorem i w niedziele Msze święte odprawiamy w górnym kościele. Przepraszamy za wszystkie niedogodności wynikające z remontu i bardzo prosimy o cierpliwość i ostrożność.
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski. Stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zorganizują przed naszym kościołem Miasteczko Rodzinne z wieloma atrakcjami dla dzieci i starszych. Będą także zbierać do puszek datki na edukację dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia sportowe. Są jeszcze wolne miejsca w grupach Jagódek, gimnastyki ogólnorozwojowej, tenisa stołowego oraz taekwondo. Zapisy odbywają się bezpośrednio u trenerów na zajęciach. Zapraszamy również dzieci w wieku 3-4-5 lat (chłopców i dziewczynki) do Piłkarskiego przedszkola. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 15:15 do 16:00 na orliku lub na sali gimnastycznej i są nieodpłatne. Szczegóły na plakatach oraz na Facebooku.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że są jeszcze miejsca na różne zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach przy wyjściu.
  • W zakrystii jest do nabycia specjalny dodatek do Gościa Niedzielnego, poświęcony Matce Najświętszej. Polecamy.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Krzysztof Gabryel z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Marian Tondyra z ul. Stachiewicza 13, Kazimierz Loranc z ul. Stachiewicza 25, Halina Markocka z ul. Stachiewicza 27 i Zbigniew Zabdyr z ul. Wybickiego 14. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024