Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu

16 grudnia 2023r. Odsłon: 1551

Prosimy o przyniesienie paczek w ramach akcji „Drzewko dobroci” dzisiaj i położenie ich pod choinką w kościele. Prosimy także, by w miarę możliwości, przynieść paczki przedpołudniem, gdyż to ułatwi ich posegregowanie. Osoby obdarowane zapraszamy do odbierania paczek osobiście, dziś wieczorem w Szkole Katolickiej.

• Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia składamy dzisiaj ks. prof. Dariuszowi Oko, który we wtorek obchodzi imieniny. Życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych w realizacji powołania kapłańskiego i w pracy naukowej.
  • Zespół Charytatywny rozprowadza dziś świece Caritas. Można także nabyć jeszcze wigilijne sianko, przygotowane przez naszych ministrantów i lektorów.
  • Akcja Katolicka rozprowadza ścienne kalendarze parafialne na 2024 rok. Są one cegiełką na trwający remont kościoła. Zachęcamy, by się w nie zaopatrzyć i wspomóc to dzieło.
  • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty świątecznych dekoracji oraz remontu i utrzymania kościoła zimą.
  • Nasza grupa niepełnosprawnych Bystrzaki prowadzi dzisiaj przy kościele kiermasz przedświąteczny z własnoręcznie wykonanymi pamiątkami.
  • Hospicjum Św. Łazarza serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wsparli ich podczas zeszłotygodniowej kwesty. Zebrano kwotę: 21 tysięcy 96 złotych. Dziękujemy za dar serca.
  • Zapraszamy na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o 6:30. W poniedziałki, środy i piątki są to roraty dla dzieci, natomiast we wtorki, czwartki i soboty dla starszych.
  • Przypominamy, że aktualnie wszystkie Msze święte, w dni powszednie i w niedziele, odprawiamy rano i wieczorem wyłącznie w górnym kościele.
  • W tym tygodniu, poza Mszami świętymi, spowiadać będziemy dodatkowo codziennie od godz. 17:00. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi przedświątecznej na ostani czas przed Świętami.
  • W przyszłą niedzielę wypada wigilia Bożego Narodzenia. Msza święte odprawimy w naszym kościele w porządku niedzielnym, ale tylko do 12:30 włącznie. Nie będzie Mszy świętych o godz. 17:00, 18:30 i 20:30, gdyż jest to dla wszystkich czas zasiadania przy wigilijnym stole.
  • W Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 31 grudnia, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji małżeństw, które w 2023 r. obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  • Prosimy o zgłaszanie w zakrystii chorych, których zazwyczaj nie odwiedzamy w I Piątki, a którzy chcą przyjąć Komunię świętą na Boże Narodzenie. Odwiedzimy ich w sobotę 23 grudnia.
  • Dzisiejsza składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest kolejną składką inwestycyjną. W całości jest ona przeznaczona na koszty remontu witraży, okien i świetlików dachowych. Jak widzimy, powoli kończone są kolejne etapy prac. Koszty tego dzieła są ogromne, bo przekraczają 4 miliony złotych. Wprawdzie pozyskaliśmy z Funduszu Ochrony Środowiska dotację w wysokości 1 miliona 400 tysięcy złotych, ale reszta jest naszym wkładem własnym. Udało się nam zaciągnąć preferencyjną pożyczkę z Funduszu, ale będziemy ją spłacać przez najbliższe 15 lat. Ten niezwykle ważny remont chroni budynek naszego kościoła na kolejne dziesiątki lat. Dlatego dziękujemy każdemu, kto w jakiejkolwiek wysokości i formie wspiera to wielkie dzieło.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.:     Krzysztof Adamski z ul. Opolskiej 53, Barbara Niemczyk z ul. Rusznikarskiej 13, Włodzimierz Hordyński z ul. Wybickiego 32 i Elżbieta Kleszyk z ul. Krowoderskich Zuchów 24. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024