Ogłoszenia na 3. Niedzielę Wielkiego Postu

02 marca Odsłon: 732

W czwartek 7 marca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00. Odczytujemy wtedy prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi, a na koniec udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

• Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególnie wszystkim Paniom z okazji przypadającego w piątek ich święta, składamy najlepsze życzenia opieki Matki Bożej.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Wspólnota „Chrystus na Krowodrzy” zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19:00.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, 17:00 dla dzieci, 17:45 i 20:00. Natomiast w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny prowadzi zbiórkę do puszek na kuchnię świętej Jadwigi dla ubogich. Natomiast w przyszłą niedzielę Zespół będzie rozprowadzać po Mszach świętych paschaliki i baranki wielkanocne.
  • Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11:00 wszystkie chętne dzieci mogą otrzymać skarbonki wielkopostne Caritas.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dekoracji na zbliżające się Święta.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na Drogę Krzyżową  8 marca  o godzinie 17:00 w górnym kościele.
  • Gabinet rehabilitacyjny działający przy Klubie Sportowym zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów na zajęcia w środy i piątki. Szczegóły na ulotkach.
  • Klub zwraca się także do wszystkich sympatyków o przekazanie 1,5 % podatku, który będzie przeznaczony na wymianę posadzki na sali gimnastycznej.
  • Parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ul. Stelmachów 137, zaprasza na Muzyczną Drogę Krzyżową w przyszłą niedzielę 10 marca o godz. 20:00. W czasie tego nabożeństwa teksty rozważań kolejnych stacji zostaną zastąpione wykonywanymi na żywo, przez solistów, zespoły i chóry, pasyjnymi utworami muzyki klasycznej.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.:     Maria Stępska z ul. Łokietka 47, Irena Owsianka z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Halina Gorzkowska z ul. Stachiewicza 25, Maria Tatarczuk z ul. Krowoderskich Zuchów 13, Lidia Styczeń z ul. Łokietka 59, Henryk Płatek z ul. Krowoderskich Zuchów 13. Halina Jasińska z ul. Stachiewicza 25 oraz Jacek Głogowski z ul. Kluczborskiej 4. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024