Ogłoszenia na 32. Niedzielę Zwykłą

11 listopada 2023r. Odsłon: 491

Z racji przypadającego w środę Święta Matki Bożej Miłosierdzia. Zapraszamy i zachęcamy do uzyskania odpustu na zwykłych warunkach w naszej kaplicy, która jest po Jej wezwaniem.

• w poniedziałek.        - wsp. św. męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
  • w czwartek               - wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia
  • w piątek                    - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w sobotę                   - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożych łask i opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia składamy siostrze Renacie zakrystiance, która dzisiaj obchodzi imieniny. Życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz dużo sił i wytrwałości w pracy dla naszej wspólnoty i w realizacji powołania zakonnego.

• Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • We wtorek o godz. 17:00 spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania z klas 7. Młodzi gromadzą się przy drzwiach do kaplicy Matki Bożej, skąd ksiądz zaprowadzi ich do sali na spotkanie.
  • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę, jak co miesiąc, przeznaczona będzie na bieżące parafialne inwestycje. Wszystkie środki z tej składki przeznaczamy na trwający bardzo kosztowny, ale niezbędny remont świetlików w dachu kościoła oraz drzwi, okien i witraży. Dziękujemy za każdy dar złożony na tacę, poprzez bezgotówkowy ofiaromat przy wejściu oraz wpłacany na konto parafii.
  • Z powodu remontu w kościele, od poniedziałku rano do soboty rano, wszystkie Msze święte i nabożeństwa odprawiane są w dolnej kaplicy. Natomiast w soboty wieczorem i w niedziele Msze święte odprawiamy w górnym kościele. Przepraszamy za wszystkie niedogodności wynikające z remontu i bardzo prosimy o cierpliwość i ostrożność.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Ryszard Rojowski z ul. Rusznikarskiej 9 i Ryszard Knott z ul. Opolskiej 17. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024