Ogłoszenia na 33. Niedzielę Zwykłą

17 listopada 2023r. Odsłon: 477

W środę przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy podziękowania i życzenia wszystkim tworzącym muzykę w naszej wspólnocie: organistom  p. Patrycji i p. Łukaszowi oraz p. Magdzie grającej w kaplicy, chórowi, scholi dziecięcej z s. Rafaelą, a także scholi śpiewającej akatyst. Dziękujemy Bogu za ich talent i pracowitość oraz życzymy dalszego zapału w upiększaniu muzyką liturgii w naszym kościele.

• w poniedziałek - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • we wtorek        - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • w środę            - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w piątek           - wspomnienie św. męczenników wietnamskich, Andrzeja prezbitera i towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

• Z okazji przypadającego wspomnienia św. Cecylii - Patronki muzyki kościelnej, Schola Radosne Nutki zaprasza wszystkich chętnych na mały koncert, w niedziele 26 listopada, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00.
  • Mija już rok, odkąd pojawił się w naszym kościele muzyczny cykl To jest grane. Dziękujemy pani Patrycji i panu Łukaszowi za podjęcie tego pomysłu i wytrwałe prezentowanie literatury organowej. Dzięki mini-koncertom po niedzielnych Mszach Świętych i opisom w biuletynie, ukształtowało się już spore grono miłośników muzyki organowej, którzy lubią zostać po niedzielnej liturgii i poznać kolejne muzyczne perełki.
  • W środę zapraszamy na comiesięczny różaniec za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30, a zakończy Apelem Jasnogórskim.
  • W przyszłą niedzielę wolontariusze z Fundacji Zmieniamy Niemożliwe będą kwestować przy naszym kościele na pomoc i poprawę warunków bytowych dwóch swoich podopiecznych, schorowanych seniorów z Nowej Huty.
  • Przez najbliższe dwa tygodnie, osoby potrzebujące, mogą  zapisywać się na paczki świąteczne w ramach akcji Drzewko Dobroci u siostry Małgorzaty w czasie dyżurów charytatywnych.
  • Dzisiejsza składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest w całości przeznaczona na remont w kościele. Od kilku miesięcy trwa generalny remont świetlików w dachu oraz drzwi, okien i witraży w kościele. To ogromne i bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy regularnie lub okazjonalnie wpłacają dobrowolne i w dowolnej wysokości datki na konto parafialne, składają na tacę lub poprzez ofiaromat przy wyjściu. Bóg zapłać za zrozumienie i za każdy dar serca, który jest wyrazem troski o naszą świątynię na kolejne lata.
  • Zapraszamy na codzienny różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00.

28 kwietnia 2024