Ogłoszenia na 34. Niedzielę Zwykłą - Uroczystość Chrystusa Króla

25 listopada 2023r. Odsłon: 611

Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy w Kościele Rok Liturgiczny. Po Mszy świętej o godz. 12:30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

• w czwartek - Święto św. Andrzeja Apostoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiaj o godz. 10:00 w kaplicy odprawimy uroczystą Mszę świętą za poległych Obrońców Lwowa i żołnierzy Armii Krajowej Polskich Kresów Wschodnich.
  • Zespół Charytatywny przeprowadzi za tydzień zbiórkę do puszek na kuchnię dla ubogich.
  • Do czwartku włącznie zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami o godz. 18:00.
  • Trwa remont kościoła. W dalszym ciągu, od poniedziałku do soboty rano, wszystkie Msze święte i nabożeństwa są odprawiane wyłącznie w dolnej kaplicy. W tym tygodniu z uwagi na pierwszy piątek, kościół górny będzie dostępny już od piątkowego popołudnia i spowiedź oraz Msze święte wieczorne będą w górnym kościele. Podobnie w sobotę i w niedzielę. Przepraszamy za wszystkie niedogodności wynikające z remontu i prosimy o ostrożność.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi w górnym kościele od 16:30. O 17:00 dodatkowa Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę Msza święta dla starszych o11:00 w kaplicy, a o 17:45 różaniec fatimski w kościele.
  • W niedzielę za tydzień, o godz. 18:00, zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
  • Dziś przed naszym kościołem kwestują wolontariusze z istniejącej od 2020 roku Fundacji Zmieniamy Niemożliwe. Stara się ona docierać do osób potrzebujących, którzy wstydzą się prosić o pomoc. Dzisiaj zbierają na poprawę warunków bytowych dwóch braci, schorowanych seniorów z Nowej Huty, Jeden jest po udarze, drugi praktycznie niewidomy. W ich imieniu dziękujemy za pomoc i każdy dar serca.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent i Nowy Rok Liturgiczny. Na wszystkich Mszach świętych poświęcimy opłatki, które będzie można zabierać z kościoła przez cały Adwent.
  • Wszystkie osoby potrzebujące i będące w trudnej sytuacji materialnej zapraszamy do zapisywania się na paczki świąteczne, które będziemy przygotowywać na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia w ramach akcji Drzewko Dobroci. Zapisy u s. Małgorzaty w ramach dyżuru charytatywnego przy kuchni św. Jadwigi, a także w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Stanisława Staszczyk i Dariusz Juraszek z ul. Rusznikarskiej 3 oraz Czesława Przybyło z ul. Stachiewicza 15. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024