Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

ponad tydzień temu, 2024-04-20 Odsłon: 322

W poniedziałek 22 kwietnia, jak co miesiąc, zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wieczorną modlitwę.

• we wtorek   - Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika
  • w czwartek - Święto św. Marka, ewangelisty

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Proboszczu, który w czwartek obchodzi imieniny. Msza święta w jego intencji zostanie odprawiona tego dnia o godz. 18:30.

• Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na Mszę Świętą klubową w czwartek 25 kwietnia o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej. Klub zwraca się także do wszystkich sympatyków o przekazanie 1,5 % podatku, który chce przeznaczyć na wymianę posadzki w sali gimnastycznej. Szczegóły oraz nr KRS znajdują się na ulotkach prze drzwiach wejściowych.
  • Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę przeznaczona jest na inwestycje, czyli na remont witraży, okien i świetlików dachowych. Jak widzimy, za nami kolejny ważny etap prac. Rozebrane zostały już wszystkie rusztowania wewnątrz kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel  złożoną na tacę, wpłacaną przez ofiaromat przy wejściu lub na konto parafialne.
  • Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas Konrad Ciempka - dyrektor krakowskiego biura Stowarzyszenia wraz z pracownikami. Słowo będzie głosił ks. Desmond z Kamerunu. Po Mszach św. będzie można nabyć pamiątki z drewna oliwnego (m.in. różańce, krzyże, kropielnice, figurki św. rodziny, ikony) wykonane przez chrześcijan z Ziemi Świętej lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.
  • Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski wydał edykt, ogłaszający rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego misjonarki świeckiej Heleny Kmieć, która została zamordowana w Boliwii w 2017 roku. Edykt przybliża życiorys Sługi Bożej, a także zwraca się do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek dokumenty, pisma lub wiadomości dotyczące kandydatki na ołtarze, zarówno pozytywne jak i negatywne, aby zechcieli przekazać je do kurii w Krakowie do dnia 30 czerwca tego roku. Pełny tekst edyktu zamieszczony jest TUTAJ, a także w gablocie przed kościołemi.
  • Ks. Dariusz Oko organizuje jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
  • Na stoisku z prasą pod chórem znajdziemy najnowszy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Henryka Lecha z ul. Bratysławskiej 2C, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

3 maja 2024
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski