Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkiego Postu

16 marca Odsłon: 1121

Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Dokładny program znajdziemy na plakatach na drzwiach kościoła oraz na naszej stronie internetowej. Rekolekcje potrwają do środy, a wygłosi je ks. dr Krzysztof Porosło, liturgista i ceniony duszpasterz akademicki, autor wielu publikacji. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

• we wtorek - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• We wtorek 19 marca nasz kościół będzie tzw. „kościołem stacyjnym” w ramach diecezjalnej inicjatywy modlitewnej na Wielki Post. O godz. 18:30 rozpocznie się Msza święta pod przewodnictwem bp Damiana Muskusa, będąca modlitwą przebłagalną przed Wielkim Tygodniem. Ksiądz Biskup udzieli wtedy również Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Bezpośrednio po Mszy świętej będzie nauka rekolekcyjna, a później adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21:00.
  • W czwartek 21 marca o godz. 20:30 zapraszamy na comiesięczny różaniec przy relikwiach św. Jana Pawła II w kościele, który zakończy odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.
  • Również w czwartek zapraszamy na spotkanie do Bierzmowania uczniów klas VI w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
  • W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą odprawimy, idąc ulicami naszej parafii. Rozpocznie się ona po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19:15 i będzie przebiegać tą samą trasą co w poprzednich latach. Bardzo prosimy, aby zabrać ze sobą z domu na to nabożeństwo świece. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej. Jest to nie tylko okazja do skupienia wokół tajemnicy Chrystusowej Męki, ale także zewnętrzny wyraz i świadectwo naszej wiary. Pozostałe drogi krzyżowe tego dnia będą o godz. 8:30 rano i o 17:00 dla tych dzieci, które nie mogą przyjść z rodzicami wieczorem. Nie będzie wyjątkowo nabożeństw o 17:45 i 20:00 w kościele.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a na Mszy świętej o godz. 11:00 procesja z palmami i nagrody dla najpiękniejszych palm. Wszystkie dzieci, które na początku postu wzięły skarbonki na jałmużnę wielkopostną, prosimy o przyniesienie ich w Niedzielę Palmową na Mszę świętą o 11:00.
  • Już dzisiaj prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii chorych, których zazwyczaj nie odwiedzamy z okazji I piątku, a których możemy odwiedzić przed Świętami w sobotę 23 marca.
  • Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę przeznaczona jest na inwestycje, czyli na trwający remont witraży, okien i świetlików dachowych. Jak widzimy, remont powoli zmierza do końca, o czym świadczą znikające kolejne fragmenty rusztowań. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na tacę, wpłacaną przez ofiaromat przy wejściu lub na konto parafialne.
  • Prosimy o składanie ofiar na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła.
  • W przyszłą niedzielę odbędzie się przy naszym kościele zbiórka na Hospicjum św. Łazarza, w ramach corocznej akcji Pola Nadziei.
  • Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 113 z ul. Stachiewicza 33 zapraszają rodziców dzieci z roczników 2017 i 2018 do zapisu do klasy I oraz z roczników 2018 i 2019 do oddziału przedszkolnego „Zerówka”. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Ewa Cholewa z ul. Batalionu Skała AK 6, Iwona Polonek z ul. Krowoderskich Zuchów 20, Tadeusz Kamionka z ul. Łokietka 59 i Bogumiła Wernichowska-Kasina z ul. Krowoderskich Zuchów 23. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024