Ogłoszenia na 5. Niedzielę Zwykłą

03 lutego Odsłon: 513

W związku z przypadającym w przyszłą niedzielę Światowym Dniem Chorego, zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 9:00 wszystkich chorych i starszych na Mszę świętą z Sakramentem Namaszczenia, którą odprawimy w górnym kościele. Sakramentu Chorych udzielimy tego dnia również na pozostałych Mszach świętych.

• w poniedziałek - wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy
  • w piątek            - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

• W czwartek 8 lutego, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00. Jak co miesiąc, będziemy się modlić głównie o rozeznanie powołania przez ludzi młodych. Odczytywać będziemy również prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi. Na koniec udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.
  • Duchowym przygotowaniem do owocnego przeżycia zbliżającego się Wielkiego Postu będzie tzw. 40-to godzinne nabożeństwo, czyli trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do godz. 17:00, a następnie w poniedziałek i wtorek od 15:00 do 18:30. Już dziś zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału w dogodnym czasie.
  • Ks. prof. Dariusz Oko organizuje pielgrzymkę do Francji, do Lourdes i La Salette. Informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz w zakrystii.
  • Dzisiaj, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny zbiera po Mszach świętych datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Bóg zapłać za dar serca.
  • Na stoisku z prasą katolicką pod chórem jest dostępny nowy numer miesięcznika dla dziś Staś.
  • Także dziś jest możliwość nabycia przy kościele miodu.
  • Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas VII będzie we wtorek o godz. 17:00.
  • Dyrektor i Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 113 zapraszają w środę 7 lutego w godzinach od 17:00 do 18:30 dzieci urodzone w latach: 2017, 2018 i 2019 wraz z rodzicami na Dzień Otwarty Szkoły. Szczegóły znajdziemy na plakacie.
  • Także Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 21 w Krakowie serdecznie zapraszają dzieci z grup sześciolatków, które we wrześniu tego roku rozpoczną naukę, wraz z rodzicami, na Dzień Otwarty w czwartek 8 lutego od 17:00 do 19:00 w budynku szkoły.
  • Zakończyła się tegoroczna kolęda. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za waszą gościnność i wiele dobrych słów kierowanych pod adresem księży i sióstr pracujących w naszej wspólnocie. Dziękujemy także za ofiary składane przy okazji kolędy, które zgodnie z zasadami obowiązującymi w naszej diecezji są w dużej części przeznaczone na utrzymanie domów księży emerytów w Swoszowicach i w Makowie, na Fundusz Obrony Życia SOS oraz inne potrzeby diecezji. Msze święte w intencji wszystkich, których w tym roku odwiedziliśmy po kolędzie odprawimy w niedługim czasie, a o terminach poinformujemy wkrótce.
  • Polecajmy również Miłosierdziu Bożemu naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Małgorzata Strzelecka z ul. Krowoderskich Zuchów 7, Andrzej Buczek z ul. Stachiewicza 15 i Anna Śliwa z ul. Krowoderskich Zuchów 5. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

28 kwietnia 2024