Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

ponad 2 tygodnie temu, 2024-04-06 Odsłon: 274

Dziś obchodzony jest doroczny odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj rozpoczyna się tam również peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów w naszej archidiecezji. Zapraszamy do Łagiewnik na uczczenie Bożego Miłosierdzia i relikwii najnowszych polskich błogosławionych.

• Zapraszamy również do naszego kościoła na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godzinie 15:00.
  • W poniedziałek obchodzić będziemy liturgicznie Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, kiedy przypada Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. wieczornej będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dzieci nienarodzonych. Deklaracje są dostępne już dzisiaj na balaskach z przodu kościoła. Prosimy, aby chętni do podjęcia tego duchowego dzieła zabrali dzisiaj taką deklarację, wypełnili w domu i przynieśli jutro na Mszę św. wieczorną.
  • Dzisiaj Zespół Charytatywny zbiera datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, po każdej Mszy św wolontariusze Fundacji Mleko i Miód prowadzić będą kwestę na rzecz osób głęboko niepełnosprawnych wymagających pomocy i opieki drugiego człowieka przez całą dobę. Zachęcamy gorąco do wsparcia tego dzieła.
  • W piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do 18:30. Kończy się ona wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia i litanii do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do cichej modlitwy adoracyjnej w naszym kościele.
  • W poniedziałek 8 kwietnia, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00. Odczytujemy wtedy prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi, a na koniec udzielane jest indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  • Spotkanie przed bierzmowaniem dla z klas 7 odbędzie się we wtorek w kaplicy o godz. 17.00.
  • Więcej bieżących informacji znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to: śp.: Irena Turakiewicz z ul. Krowoderskich Zuchów 19, Andrzej Olszański z ul. Rusznikarskiej 7, Halina Jagocka z ul. Batalionu „Skała” AK 10 i Zofia Sroka z ul. Łokietka 57B. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

30 kwietnia 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Piusa V, papieża