Ogłoszenia na Święto Świętej Rodziny

30 grudnia 2023r. Odsłon: 1038

Dzisiaj, podczas uroczystego nabożeństwa o godz. 18:00, zakończymy i podsumujemy Stary Rok 2023. Podziękujemy za każde dobro, a także przeprosimy Boga za wszelkie słabości i grzechy. Dokładne podsumowanie minionego roku w liczbach przedstawimy w biuletynie za tydzień

W liturgii Kościoła:

• w poniedziałek - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok
  • we wtorek        - wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów
  • w sobotę          - Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• W sobotnie Święto Trzech Króli Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Przy ołtarzu będzie można nabyć kadzidło i kredę. Dochód będzie przeznaczony na działalność naszej scholi dziecięcej „Radosne nutki”.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Chrystus na Krowodrzy będzie wyjątkowo tydzień później, czyli 11 stycznia o godz. 19:00. W piątek spowiedź od 16:30. O 18:00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W zakrystii można jeszcze nabyć ostatnie egzemplarze kalendarza parafialnego na 2024 rok. Są tam także do nabycia wartościowe dodatki do Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  • W przyszłą niedzielę Zespół Charytatywny będzie zbierał przy kościele datki na kuchnię dla ubogich św. Jadwigi.
  • Tydzień temu pojawił się całościowy harmonogram tegorocznych odwiedzin kolędowych. Jest wywieszony na drzwiach wejściowych do kościoła oraz na stronie internetowej parafii. Bardzo prosimy, by zapoznać się z nim i umożliwić spotkanie duszpasterskie w podanym terminie. Po kilku latach wracamy do dawnej formy odwiedzin duszpasterskich, czyli o wizycie powiadamiają wcześniej ministranci, którzy dzwonią do każdego mieszkania. Dlatego w tym roku nie ma potrzeby zgłaszania w parafii chęci zaproszenia księdza na kolędę.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Jan Pabis z ul. Wybickiego 3 i Danuta Pałys-Knapek z ul. Stachiewicza 47. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

27 kwietnia 2024