3. Niedziela Wielkiego Postu

23 marca 2019r. Odsłon: 1218

• w poniedziałek - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask i opieki Matki Bożej.

• Zespół Charytatywny rozprowadza od dzisiaj baranki wielkanocne Caritas. Spotkanie organizacyjne Zespołu odbędzie się w poniedziałek 25 marca po Mszy świętej wieczornej.
  • W piątek 29 marca od godz. 15:00 i w sobotę 30 marca od godz. 10:00 Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę żywności w sklepie Tesco.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na zajęcia sportowe. Dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia z siatkówki, szachów, gimnastyki sportowej oraz tenisa stołowego. Osoby dorosłe, seniorów oraz dzieci zapraszamy do gabinetu rehabilitacyjnego na zajęcia indywidualne obejmujące między innymi: rehabilitację, gimnastykę korekcyjną, gimnastykę odchudzającą. Szczegóły znajdują się na ulotkach przy wejściu do kościoła.
  • Klub Sportowy zwraca się z serdeczną prośbą o wsparcie w formie przekazania 1% podatku. Numer KRS niezbędny do przekazania środków znajduje się na ulotkach przy wejściu do kościoła, na plakatach oraz na stronie internetowej klubu.
  • W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tradycyjnie przypada wtedy Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. wieczornej będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje są dostępne już dzisiaj w zakrystii. Prosimy je zabierać, wypełnić w domu i przynieść w sobotę na Mszę św. wieczorną.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00.
  • W najbliższy piątek, czyli 29 marca o godz 17:45 i 20:00 nabożeństwa Drogi Krzyżowej poprowadzi Wspólnota Ain Karim z parafii Św. Stanisława Kostki na Dębnikach. W rozważaniach  poszczególnych stacji wplecione są autentyczne świadectwa życia, pokazujące, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i że On nigdy nie zostawia nas samych w naszych trudach codzienności. Zapraszamy.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w udekorowaniu kościoła na zbliżające się Święta.
  • W wielu miejscach takich jak ogródki czy działki trwają już prace wiosenne. Kilka osób z naszej parafii zgłosiło chęć pomocy przy uprzątnięciu po zimie całego terenu wokół kościoła. Wszystkich którzy chcieliby dołączyć się do tej inicjatywy serdecznie zapraszamy w sobotę 30 marca o godz. 9:00, jeśli tylko nie będzie wtedy ciągłych i silnych opadów deszczu. Kilkanaście sztuk podstawowych narzędzi ogrodniczych takich jak grabki czy miotły mamy w parafii, ale można je także przynieść ze sobą. Zachęcamy każdego chętnego do podjęcia tej sympatycznej inicjatywy, by otoczenie parafii wyglądało z wiosną piękniej.
  • Więcej szczegółowych informacji znajdziemy jak co tydzień w biuletynie parafialnym.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Antoni Bosowski z ul. Rusznikarskiej 15, Kazimiera Kapa z ul. Stachiewicza 17 i Stanisława Franczak z ul. Łokietka 59. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

10 maja 2024
Wspomnienie św. Jana z Avili, doktora Kościoła