23 lutego 2019r. Odsłon: 1165
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności. Szczególne życzenia kierujemy do ks. Mirosława Czapli, który we wtorek obchodzić będzie imieniny. Życzymy ks. Mirosławowi Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim oraz w pracy w sądzie biskupim i w posłudze duszpasterskiej dla naszej wspólnoty.
  • Dzisiaj Stowarzyszenie charytatywne Dobrosław prowadzi po Mszach świętych przy naszym kościele akcję pomocy dla 7 letniego Filipa, który choruje na zespół wad wrodzonych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na jego rehabilitację i leczenie.
  • W poniedziałek spotkanie Zespołu Charytatywnego po Mszy św. wieczornej. Natomiast w przyszłą niedzielę Zespół będzie zbierał datki na kuchnię św. Jadwigi.
  • Również w poniedziałek spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przyjmą po raz pierwszy Komunię świętą. Spotkanie rozpocznie się w kościele Mszą świętą o godz. 18:30.
  • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 16:30, o 17:00 Msza święta dla dzieci. W sobotę Msza święta dla osób starszych i chorych o godz. 11:00, a po niej spotkanie w sali pod plebanią. Natomiast o 17:45 różaniec pierwszosobotni.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na Mszę Św. Klubową w poniedziałek 25 lutego o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej w intencji wszystkich Darczyńców. Klub przypomina także swoją prośbę o przekazanie 1% podatku. Nr KRS znajduje się stronie internetowej klubu oraz na ulotkach przy wyjściach.
  • Dyrekcja oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Batalionu Skała  AK 12 serdecznie zaprasza dzieci z rocznika 2012 wraz z rodzicami na Dzień Otwarty SzkołySpacerkiem po dwudziestce jedynce, który odbędzie się we wtorek od godz. 17:00.
  • Jednocześnie Szkoła 21 informuje, że od 1 marca rozpoczyna zapisy do klas pierwszych. Od września klasy pierwsze tworzone będą z rozszerzonym językiem angielskim, zajęciami tanecznymi oraz szachowymi dla wszystkich uczniów, a dla chętnych organizowane będą dodatkowe zajęcia plastyczne. Klasy pierwsze objęte będą ranną zmianą.
  • Również Szkoła Podstawowa nr 113 zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę 2 marca od godz. 10:00. Więcej szczegółów na plakacie przy głównym wejściu.
  • Także Zespół Szkół Specjalnych nr 14 w Nowej Hucie zaprasza na dni otwarte 2 i 16 marca. Szkoła kształci dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. Szczegóły na plakatach.
  • Przygotowaniem do owocnego przeżycia zbliżającego się Wielkiego Postu będzie tzw. 40-to godzinne nabożeństwo, czyli trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się ona w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do godz. 17:00, a następnie w poniedziałek i wtorek od 15:00 do 18:30. Już dziś zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału w dogodnym czasie.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Marek Grzywacz  z ul. Stachiewicza 13, Wiktoria Mazurek z ul. Łokietka 55, Aniela Sobczyk z ul. Rusznikarskiej 5, Henryk Bajorek z ul. Krowoderskich Zuchów 18 oraz Włodzimierz Kukulski z ul. Krowoderskich Zuchów 7.Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

10 maja 2024
Wspomnienie św. Jana z Avili, doktora Kościoła