16 listopada 2018r. Odsłon: 1017

• we wtorek         - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • w środę             - wspomnienie ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • w czwartek       - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę           - wspomnienie św. męczenników Andrzeja kapłana i Towarzyszy

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych.

• Dzisiaj obchodzony jest 2. Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony w ubiegłym roku przez papieża Franciszka. Zapraszamy do Kościoła Mariackiego oraz na Mały Rynek. Są tam organizowane różne spotkania i warsztaty. Szczegóły na plakacie.
  • Z tej okazji gościmy dziś w naszym kościele przedstawicieli Dzieła Pomocy św. o. Pio. Brat Tomasz Duszyc głosi na wszystkich Mszach świętych kazania, a przedstawiciele Dzieła kwestują po każdej Mszy świętej na pomoc bezdomnym w naszym mieście.
  • Również dzisiaj o godz. 11:00 odprawimy uroczystą Mszę świętą w 100 rocznicę Orląt Lwowskich. Po Mszy świętej przejdziemy procesyjnie na modlitwę za poległych do Panteonu Narodowego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Od jutra rozpoczynamy zapisy na paczki świąteczne i paczki w ramach Drzewka dobroci. Potrzebujący mogą się zapisywać we wtorki i w środy w sali pod plebanią u s. Małgorzaty podczas dyżurów charytatywnych.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na zajęcia sportowe. Dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia z siatkówki, szachów i gimnastyki sportowej. Osoby dorosłe oraz seniorów zapraszamy do gabinetu rehabilitacyjnego na zajęcia indywidualne obejmujące między innymi: rehabilitację, gimnastykę korekcyjną i gimnastykę odchudzającą. Szczegóły dotyczące terminów zajęć znajdują się na ulotkach przy wejściu do kościoła oraz na stronie internetowej i Facebook.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele o godz. 18:00.
  • Więcej ogłoszeń i bieżących informacji znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, wyłożonym przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Józef Krizacki z ul. Krowoderskich Zuchów 7 oraz Leopold Rzepczyński z ul. Stachiewicza 17. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

10 maja 2024
Wspomnienie św. Jana z Avili, doktora Kościoła