09 lipca 2016r. Odsłon: 1254

• w poniedziałek - Święto św. Benedykta, opata
  • we wtorek         - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • w środę             - wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w piątek            - wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę           - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.

• Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech będzie to także czas oddechu duchowego, a modlitwa i niedzielna Eucharystia będą stałymi częściami odpoczynku.
  • Przypominamy, że do końca sierpnia w naszym kościele w niedziele i święta nie ma Mszy świętej o godz. 10:00 w dolnej kaplicy. Godziny Mszy św. w głównym kościele pozostają bez zmian.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na zajęcia sportowe w ramach akcji "Lato w mieście”Dzieci i młodzież zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 - 12:00 na boisko wielofunkcyjne. Gwarantujemy dobrą zabawę i opiekę instruktorską.
  • Informujemy rownież, że są jeszcze wolne miejsca na obozy organizowane przez klub. Kilka miejsc na oba turnusy do Zawoi oraz 5 miejsc nad morze do Jastrzębiej Góry. Obozy są otwarte dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach przy wejściu do kościoła. Zapisy w biurze klubu w poniedziałek, środę i czwartek od 16:00 do 18:00.
  • Centrum Kultury Św. Jadwigi serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat na warsztaty wakacyjne "Wakacje ze Św. Jadwigą". Zajęcia odbywać się będą w dwóch pięciodniowych turnusach przez pierwsze dwa tygodnie sierpnia w godzinach od 9:00 do 16:00. Koszt zajęć wynosi 100 zł za turnus. W ramach zajęć oferujemy liczne gry i zabawy muzyczne, sportowe, plastyczne, kącik kulinarny, pikniki, i wiele innych atrakcji. Zapisy w biurze Centrum Kultury lub telefonicznie. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  • 6 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzyma Krakowskana Jasną Górę. W tym roku również i nasza parafia przyłącza się do wspólnego pielgrzymowania. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej oraz u ks. Grzegorza, który będzie prowadził pielgrzymów z naszej parafii.
  • Przy wyjściach z kościoła można otrzymać czasopismo „ChiT”, w którym znajdziemy wiele informacji na temat zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnich dniach odeszli do wieczności . Są to śp.: Bogumił Dębiec z ul. Krowoderskich Zuchów 11, Stanisław Hęclik z ul. Opolskiej 59, Edward Grabka z ul. Stachiewicza 31 i Tymon Książkiewicz z ul. Pod Fortem 3. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

18 maja 2024
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika