15 sierpnia 2020r. Odsłon: 774

• w czwartek       - wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • w piątek            - wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • w sobotę           - wspomnienie NMP Królowej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia składamy dzisiaj ks. Jackowi, którzy w poniedziałek będzie obchodził imieniny. Życzymy wszelkich darów Ducha Świętego w realizacji powołania  kapłańskiego.

• W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Zapraszamy.
  • Jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, dzisiejsza składka jest w całości przeznaczona na parafialne inwestycje. Dokładne informacje na ten temat znajdziemy na naszej stronie internetowej, w biuletynie wydanym na ostatnią niedzielę czerwca.
  • Na prośbę wielu parafian, kolejny raz przypominamy o konieczności stosowania się do aktualnych zasad sanitarnych. Prosimy o dezynfekowanie rąk przy wejściu do kościoła. Noszenie w kościele maseczek zakrywających usta i nos jest obowiązkowe, podobnie jak zachowywanie dystansu ok. 2 metrów pomiędzy osobami obecnymi w świątyni. Korzystając ze spowiedzi zawsze należy po sobie zdezynfekować kratkę konfesjonału dla następnego penitenta. Zachęcamy także do przyjmowania Komunii świętej „na rękę”, a jeśli ktoś koniecznie chce przyjąć „do ust”, może to uczynić wyłącznie na końcu kolejki. Z tego powodu składka na tacę jest zbierana dopiero po Komunii świętej, aby umożliwić przyjęcie jej czystymi rękami. Dziękujemy za respektowanie tych zasad, gdyż wobec ciągle wysokiego poziomu zakażeń, jest to konkretny i bardzo ważny wyraz odpowiedzialności za siebie i innych.
  • Wszystkim wypoczywającym życzymy na ostatnie tygodnie wakacji owocnego odpoczynku i bezpiecznych powrotów do domu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Janina Skwarczyńska z ul. Krowoderskich Zuchów 15, Beata Wywiał z d. Nowak z ul. Krowoderskich Zuchów 9 i Amalia Prochownik z ul. Batalionu „Skała” AK 8. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

12 maja 2024