3. Niedziela Adwentu

15 grudnia 2018r. Odsłon: 1934

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.  Szczególne życzenia składamy dzisiaj trzem księżom. Przede wszystkim ks. Prałatowi Janowi Dziaskowi, który dziś obchodzi 80 urodziny, a także ks. dr hab. Dariuszowi Oko oraz ks. Dariuszowi Burdzie, którzy w środę obchodzą imieniny. Dziękując za 80 lat życia, życzymy ks. Prałatowi zdrowia, sił i opieki Bożej na dalsze lata. Także księżom Dariuszom życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych w realizacji powołania  kapłańskiego.

• Dzisiaj gościmy ks. Tadeusza Legowicza z Ukrainy, który kilka lat temu pomagał w naszej parafii w duszpasterstwie, a dzisiaj jest proboszczem na ubogiej ukraińskiej parafii. Ks. Tadeusz głosi kazania na wszystkich Mszach świętych, a po nich zbiera datki na bieżące parafialne prace remontowe.
  • Dzisiaj podopieczni wspólnoty Bystrzaki, dzieci z naszej świetlicy "Przystań", a także harcerze i  Klub Seniora „Uskrzydleni wiekiem” z ul. Rusznikarskiej zapraszają przy kościele na kiermasz wykonanych własnoręcznie pamiątek i ozdób świątecznych. Również przed kościołem ministranci sprzedają wigilijne sianko.
  • Wszystkie osoby, które wzięły udział w akcji charytatywnej „Drzewku dobroci” i wzięły w zeszłą niedzielę gwiazdki prosimy, aby przygotowaną i opisaną numerem takim jak na gwiazdce paczkę przyniosły dzisiaj pod choinkę. Popołudniu będziemy je dostarczać do adresatów.
  • Natomiast paczki świąteczne przygotowane przez Zespół Charytatywny wydawane będą osobom zapisanym w środę od godz. 13:00 do 15:00 w sali pod plebanią.
  • Przed ołtarzem można jeszcze nabyć poświęcone w naszym kościele opłatki. Specjalne zestawy opłatkowe zawierają również życzenia i modlitwę wigilijną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na koszty utrzymania naszego kościoła zimą.
  • Wszystkich starszych i samotnych zapraszamy na wieczerzę wigilijną. Odbędzie się ona w niedzielę 23 grudnia, a poprzedzi ją Msza święta o godz. 10:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Zapraszamy na roraty o godz. 6:30. W piątek ostatnie roraty dla dzieci. Prosimy, aby dzieci najdalej w środę przyniosły plansze z obrazkami, byśmy na piątek przygotowali dla nich nagrody.
  • W tym tygodniu spowiadać będziemy dodatkowo również poza Mszami św. codziennie od godz. 17:30. Prosimy, aby nie zostawiać spowiedzi na dzień wigilijny.
  • Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na spektakl mikołajowy. Odbędzie się on w dzisiaj po Mszy Św. dla dzieci o godz. 11:00 w sali teatralnej przy naszym kościele. Gorąco zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
  • Prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii małżeństw, które wezmą udział uroczystości 30 grudnia, o godz. 12:30 dla obchodzących w tym roku 25-cio lub 50-cio lecie Sakramentu Małżeństwa.
  • Po Świętach rozpoczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Dokładny program całej kolędy, aż do końca stycznia, jest już dzisiaj wywieszony przy wyjściach z kościoła, a także zamieszczony w dzisiejszym biuletynie i na naszej parafialnej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim i zaplanowanie czasu odpowiednio wcześniej, by odwiedziny były możliwe.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Natalia Cholewa z ul. Stachiewicza 25, Tadeusz Dymek z ul. Batalionu Skała „AK” 8, Wiktoria Księżopolska z ul. Krowoderskich Zuchów 5, Stanisław Okopień z ul. Stachiewicza 15, Franciszek Czajkowski z ul. Opolskiej 29, Anna Paluch z ul. Krowoderskich Zuchów 11, Katarzyna Iwańskaz ul. Stachiewicza 25, Zofia Siembab z ul. Opolskiej 49, Bożena Gurbała z ul. Krowoderskich Zuchów 18 i Maria Kalabić z ul. Łokietka 57A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

9 maja 2024