2. Niedziela Adwentu

08 grudnia 2018r. Odsłon: 1285

• w czwartek - wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • w piątek      - wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wstawiennictwa Matki Najświętszej.

• Na stojącym w naszym kościele „Drzewku dobroci” zawieszone są ”gwiazdki” z numerami i z wypisanymi potrzebami ludzi oczekujących na gesty dobroci. Jeśli ktoś zechce zrobić świąteczną paczkę, może zabrać dzisiaj jedną gwiazdkę ze sobą. Prosimy, aby przygotowaną i opisaną numerem takim jak na gwiazdce paczkę przynieść pod choinkę już na przyszłą niedzielę. Popołudniu będziemy je dostarczać do adresatów. Zachęcamy do skorzystania z tej formy świątecznej pomocy, która w ostatnich latach wielu ubogim parafianom przysporzyła mnóstwo radości i wzruszeń.
  • Natomiast paczki świąteczne przygotowane przez Zespół Charytatywny wydawane będą osobom zapisanym w środę 19 grudnia od godz. 13:00 do 15:00 w sali pod plebanią.
  • Zachęcamy, aby z kościoła zabierać poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na świąteczne dekoracje i koszty utrzymania naszego kościoła zimą. Informujemy także, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach.
  • Po każdej Mszy świętej Zespół Charytatywny rozprowadza Świece Wigilijne Caritas. Zachęcamy także do nabywania wigilijnego sianka u ministrantów.
  • Dziś o godz. 18:00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci NMP.
  • Także dzisiaj w Sanktuarium św. Jana Pawła II Nie lękajcie się zostanie odprawiona comiesięczna Msza święta ku czci św. Jadwigi Królowej. Z racji niedzieli i okresu zimowego będzie odprawiona w górnym kościele o godz. 17:00.
  • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:30.
  • W przyszłą niedzielę będzie u nas gościł ks. Tadeusz Legowicz z Ukrainy, który kilka lat temu pomagał w naszej parafii w duszpasterstwie, a dzisiaj jest proboszczem na ubogiej ukraińskiej parafii. Ks. Tadeusz będzie głosił kazania na wszystkich Mszach świętych, a po nich zbierał datki na bieżące parafialne prace remontowe.
  • We wtorek 11 grudnia w ramach spotkań Braterstwa Chorych zapraszamy wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 14:30 w kaplicy Matki Bożej. Po Mszy św. spotkanie w salce pod plebanią.
  • W sobotę 15 grudnia odwiedzimy chorych, do których nie przyjeżdżamy zazwyczaj w pierwsze piątki miesiąca. Prosimy o zgłaszanie takich osób w zakrystii.
  • Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia już dziś serdecznie zapraszają wszystkie dzieci na spektakl mikołajowy. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę 16 grudnia po Mszy Św. dla dzieci o godz. 11:00 w sali teatralnej przy naszym kościele. Gorąco zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
  • Wspólnot Bystrzaki, a także harcerze zapraszają w niedzielę za tydzień na kiermasz wykonanych przez siebie pamiątek świątecznych. Podobnie inne wspólnoty w następne niedziele będą oferować ozdoby świąteczne.
  • Zaprzyjaźnieni pszczelarze sprzedają dzisiaj przy kościele miód.
  • W Niedzielę Świętej Rodziny czyli 30 grudnia, o godz. 12:30 odprawimy Mszę świętą w intencji małżeństw, które w roku 2018 obchodziły 25-cio lub 50-cio lecie. Prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Anastazja Płachta z ul. Krowoderskich Zuchów 19, Janina Woźniak z ul. Stachiewicza 45 i Danuta Sepioł z ul. Rusznikarskiej 14A.Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

10 maja 2024
Wspomnienie św. Jana z Avili, doktora Kościoła