2. Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego

27 kwietnia 2019r. Odsłon: 1331

• w poniedziałek  - Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika
  • w piątek             - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

• Dziś obchodzony jest doroczny odpust w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  • Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać przez cały miesiąc codziennie o godz. 18:00.
  • W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W piątek, ze względu na święto Matki Bożej i niedzielny porządek Mszy, możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej będzie podczas każdej Mszy świętej. W sobotę o godz. 11:00 Msza święta dla osób starszych i chorych w kaplicy Matki Bożej, a po niej spotkanie w sali pod plebanią. Natomiast o godz. 17:15 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele z racji I soboty miesiąca.
  • Wbrew temu co napisaliśmy w ogłoszeniach w dzisiejszym biuletynie, comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez młodzież ze wspólnoty „Chrystus na Krowodrzy” odbędzie się wyjątkowo nie w ten czwartek 2 maja, ale tydzień poźniej, czyli w czwartek 9 maja. Zapraszamy.
  • W poniedziałek zebranie Zespołu Charytatywnego po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do współpracy także nowe osoby. Natomiast za tydzień, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, Zespół Charytatywny przeprowadzi zbiórkę do puszek na kuchnię św. Jadwigi.
  • Więcej bieżących informacji znajdziemy w najnowszym biuletynie, który prosimy zabierać przy wyjściach z kościoła.
  • Dzisiaj gościmy siostrę misjonarkę z Kamerunu. Na każdej Mszy świętej siostra dzieli się świadectwem na temat swojej pracy misyjnej, a później zbiera przed kościołem datki na misje.

10 maja 2024
Wspomnienie św. Jana z Avili, doktora Kościoła