4. Niedziela Wielkiego Postu

30 marca 2019r. Odsłon: 1381
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.
  • Dzisiaj o godz. 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Natomiast w piątek na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, o 16:30 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00.
  • Droga krzyżowa o godz. 20:00 będzie miała w ten piątek wyjątkową oprawę. Razem z naszym chórem zapraszamy na nabożeństwo: Via Crucis - droga krzyżowa z muzycznymi rozważaniami. Wspólną medytację wspomagać będzie pasyjna muzyka.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, jak co miesiąc, zapraszamy na kolejną adorację Najświętszego Sakramentu „Chrystus na Krowodrzy” o godz. 19:00, czyli bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W piątek spowiadamy od godz. 16:30. Z racji pierwszego piątku droga krzyżowa dla dzieci będzie w tym tygodniu wyjątkowo pół godziny wcześniej, czyli o 16:30, a o godz. 17:00 będzie dla nich Msza święta. W sobotę o godz. 17:45 pierwszosobotni różaniec.
  • W sobotę Mszą świętą i nauką dla chorych w dolnej kaplicy o godz. 11:00 rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii. Potrwają one do środy 10 kwietnia. W tym roku wygłosi je ks. dr Leszek Harasz. Program na plakatach i w dzisiejszym biuletynie.
  • Także w sobotę odwiedzimy z Komunią świętą chorych w domach. Prosimy o zgłaszanie ich do piątku w zakrystii lub w kancelarii.
  • Zespół Charytatywny po każdej Mszy św. rozprowadza jeszcze paschaliki. Zebrane pieniądze będą przekazane do krakowskiej Caritas na pomoc dla potrzebujących.
  • Natomiast w przyszłą niedzielę comiesięczna zbiórka na kuchnię dla ubogich św. Jadwigi.
  • W poniedziałek 1 kwietnia o godz. 17:30 spotkanie przed bierzmowaniem dla klas VI, natomiast  dla klas VII we wtorek 2 kwietnia o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Parafialna Świetlica Przystań dla dzieci z trudnych rodzin bardzo prosi wszystkie chętne osoby o pomoc w prowadzeniu zajęć. Polegają one głównie na odrabianiu zadań z dziećmi oraz spędzenia z nimi czasu. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Grzegorzem.
  • Zebranie Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy Świętej w sali nr 6.
  • Akcja Katolicka proponuje najnowsze i dobre pozycje książkowe. Będą one dostępne przy stoliku po niedzielnych Mszach Świętych lub w zakrystii od 7 do 14 kwietnia.
  • Od przyszłej niedzieli będzie można w naszym kościele oglądać wystawę rzeźb pt.: „Cierpienie” autorstwa naszego parafianina Jana Chmielka. Na nabożeństwie Gorzkich Żali zostanie poświęcona rzeźba Chrystusa ukoronowanego cierniem, którą autor ofiarował do dolnej kaplicy. Rozmowę z p. Janem znajdziemy w dzisiejszym biuletynie
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zaprasza na klubową drogę krzyżową w piątek o godz. 16:30 w górnym kościele. Klub prosi także o wsparcie poprzez przekazanie 1% podatku.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w udekorowaniu kościoła na zbliżające się Święta.
  • Duszpasterstwa Akademickie Miasta Krakowa zapraszają na Centralną Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Starego Miasta Krakowa w niedzielę 7 kwietnia. Rozpocznie się o godz. 20:30 w kościele św. Anny, a zakończy pod Oknem Papieskim. Nabożeństwo poprowadzi abp Marek Jędraszewski, a rozważania napisał bp Janusz Mastalski.
  • Więcej informacji i ogłoszeń znajdziemy w najnowszym biuletynie. Dzisiaj polecamy pełny program rekolekcji parafialnych, które rozpoczną się w sobotę. Zachęcamy do lektury.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Marianna Niedziela z ul. Stachiewicza 35B, Barbara Szułakiewicz z ul. Batalionu Skała AK 6, Jan Adamski z ul. Stachiewicza 31, Aleksander Czerwiński z ul. Łokietka 55, Stanisława Gawor z ul. Łokietka 51, Ryszard Żuchowicz z ul. Palacha 11 i Maria Kwapniewska z ul. Stachiewicza 27. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

10 maja 2024
Wspomnienie św. Jana z Avili, doktora Kościoła