5. Niedziela Wielkiego Postu

06 kwietnia 2019r. Odsłon: 1750
  • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
  • Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży starszej. Dzisiaj nauki na każdej Mszy św., natomiast w poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 8:00 i 18:30. We wtorek i w środę będzie okazja do odbycia spowiedzi rekolekcyjnej i przedświątecznej. Poza tym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn. Także dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek o godz. 20:30 Msza św. z nauką dla młodzieży starszej. Dokładny program rekolekcji umieszczony jest na plakatach, ulotkach, a także w internecie. Serdecznie zachęcamy do udziału w naszych parafialnych rekolekcjach, które głosi ks. dr Leszek Harasz.
  • Po Mszach świętych polecamy gazetę Chrystus i Ty. Aktualny numer poświęcony jest Sakramentowi Pokuty i przygotowaniu do niego w świetle nadchodzącego Wielkiego Tygodnia.
  • We wtorek 9 kwietnia nasz kościół jest tzw. „kościołem stacyjnym” w ramach diecezjalnej inicjatywy modlitewnej na Wielki Post. Jest to jednocześnie czas naszych rekolekcji. O godz. 18:30 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bpa Janusza Mastalskiego. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową chwilę modlitwy przebłagalnej przed Wielkim Tygodniem.
  • W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą co roku odprawiamy, idąc ulicami naszej parafii. Rozpocznie się ona po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19:00 i będzie przebiegać tą samą trasą co zwykle. Bardzo prosimy, aby podobnie jak w ubiegłym roku zabrać ze sobą z domu na to nabożeństwo krzyżyki, które wiszą w naszych mieszkaniach lub mają dla nas szczególne osobiste znaczenie. Będzie to znak włączenia w nabożeństwo krzyży naszej codzienności. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Drodze Krzyżowej. Jest to nie tylko okazja do skupienia wokół tajemnicy Chrystusowej Męki, ale także zewnętrzny wyraz i świadectwo naszej wiary.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, a o 11:00 także procesja z konkursem palm.
  • Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • Przypominamy wszystkim dzieciom, które zabrały skarbonki wielkopostne na początku Postu, że przynosimy je do kościoła za tydzień, czyli w Niedzielę Palmową na Mszę sw. o godz. 11:00. Zebrane pieniążki zostaną przekazane w całości na Fundację Wyspy Szczęśliwe dla dzieci z chorobą nowotworową przy szpitalu dziecięcym w Prokocimiu.
  • Od dzisiaj do przyszłej niedzieli można w naszym kościele oglądać wystawę rzeźb pt.: „Cierpienie” autorstwa naszego parafianina Jana Chmielka. Na dzisiejszym nabożeństwie Gorzkich Żali zostanie poświęcona rzeźba Chrystusa ukoronowanego cierniem, którą autor ofiarował do dolnej kaplicy.
  • Rozdawanie paczek świątecznych dla osób zapisanych będzie we wtorek 9 kwietnia i w środę 10 kwietnia w sali pod plebanią podczas dyżuru charytatywnego siostry.
  • W Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się” zostanie odprawiona comiesięczna Msza św. ku czci św. Jadwigi Królowej. Zapraszamy we wtorek 9 kwietnia o godz. 17:00.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w udekorowaniu kościoła na zbliżające się Święta.
  • W ostatnim czasie zakupiliśmy w kościele i w dolnej kaplicy wiele nowych ławek. Są to głównie proste ławki pod chórem i od strony zakrystii, a także jeden rząd ławek z oparciami od strony konfesjonałów i w dolnej kaplicy. Pojawiła się także figurka św. Antoniego, którą poświęcimy we wtorek na koniec Mszy świętej wieczornej w ramach kościoła stacyjnego. Obok jest również nowe miejsce na prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wszystko to, podobnie jak wszelkie inne inwestycje pokrywamy z bieżących składek niedzielnych. Dziękujemy wszystkim, którzy z dobrej woli biorą w nich udział i umożliwiają realizację kolejnych zamierzeń w parafii. Bóg zapłać.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Czesławy Suślik z ul. Wybickiego 1, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

10 maja 2024
Wspomnienie św. Jana z Avili, doktora Kościoła