Ogłoszenia na 10 Niedzielę Zwykłą - odpust ku czci św. Jadwigi

10 czerwca 2023r. Odsłon: 646

Dzisiaj obchodzimy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej. Sumę odpustową odprawimy o godz. 12:30. Kazanie wygłosi ks. Tomasz Szopa, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Tegoroczny odpust jest połączony z jubileuszami kapłańskim - 35 rocznicą święceń ks. Proboszcza i 25 rocznicą ks. Stanisława Molendysa. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy za przyczyną naszej Patronki i do dzielenia się radością jubileuszową.

• we wtorek   - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • w środę       - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w piątek      - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • w sobotę     - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.

• Bezpośrednio po sumie odpustowej, około godz. 13:45, w sali teatralnej odbędzie się specjalny koncert naszego Centrum Kultury i pokaz taneczno-gimnastyczny Jagódek z Parafialnego Klubu Sportowego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pięknych owoców pracy Centrum i Klubu, istniejących od lat przy naszej parafii. Doceńmy ich pracę i skorzystajmy z tego zaproszenia. Szczegóły znajdziemy na plakatach przy wejściach do kościoła.
  • Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00 przed Mszą  świętą wieczorną w ramach Oktawy Bożego Ciała. Zakończenie Oktawy nastąpi w czwartek.
  • W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa również zapraszamy do udziału w procesji. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Wspólnota niepełnosprawnych Bystrzaki, która działa przy naszej parafii, kwestuje dziś na zorganizowanie wakacji dla swoich podopiecznych.
  • Natomiast za tydzień składka na tacę będzie w całości przeznaczone na parafialne inwestycje.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga informuje, że trwają zapisy na obozy: rekreacyjno-sportowy we Włoszech oraz piłkarsko-siatkarski w Kamienicy w Gorcach. Są również wolne miejsca na półkolonie „Wakacje z Jadwigą”. Szczegóły na plakatach oraz w biurze klubu.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Skały zaprasza w sobotę i niedzielę 17 i 18 czerwca na Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych, który odbędzie się jak co roku w Skale. Szczegóły na plakatach.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Józef Bzymek z ul. Łokietka 59 i Henryk Naruć z ul. Łokietka 51. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

10 maja 2024
Wspomnienie św. Jana z Avili, doktora Kościoła