Ogłoszenia na 11. Niedzielę Zwykłą

17 czerwca 2023r. Odsłon: 481

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:00 Parafialny Klub Sportowy Jadwiga wraz z sekcją gimnastyki artystycznej Jagódki zaprasza na występy do sali teatralnej. Natomiast w poniedziałek 19 czerwca o godz. 17:00 Klub zaprasza do kaplicy na Mszę Świętą kończącą sezon. Po Mszy Świętej zapraszamy na salę teatralną, gdzie zostaną wręczone medale Nasi Najlepsi. Przypominamy również, o zapisach na obozy do Kamienicy i Włoch oraz o półkoloniach. Na obozy i półkolonie zapraszamy wszystkie chętne dzieci, nie tylko te, które należą do Klubu.

• w środę   - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w sobotę - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych.

• W tym tygodniu kończymy rok szkolny i katechetyczny dzieci i młodzieży. Zachęcamy do spowiedzi z tej okazji codziennie podczas Mszy św. wieczornych. Wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców zapraszamy na Msze święte, które odprawimy w piątek: Szkoła 113 i Szkoła 15 o godz. 8:30, Szkoła św. Jadwigi o 9:30 i Szkoła 21 o godz. 10:30. Będziemy dziękować za miniony rok, za zdobytą wiedzę i wszystkie owoce pracy, a także prosić Opatrzność o opiekę na czas wakacji, aby ten zasłużony odpoczynek był udany i bezpieczny oraz by nie brakło w nim miejsca dla Boga.
  • W czwartek, jak co miesiąc, zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową modlitwę.
  • Dzisiejsza składka na tacę jest w całości przeznaczone na parafialne inwestycje. Jak widzimy, w kościele trwają już prace wymiany okien witrażowych i renowacji witraży. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją konieczność tych prac i uczestniczą regularnie w składce inwestycyjnej poprzez ofiary składane na tacę, wpłaty na konto lub poprzez ofiaromat, gdyż składka inwestycyjna jest w całości przeznaczona na te prace. Bóg zapłać.
  • Zapraszamy do udziału w 43 Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej do Częstochowy w dniach od 6 do 11 sierpnia pod hasłem "Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Szczegóły znajdziemy na plakatach, a zapisywać można się w kancelarii parafialnej, w godzinach jej urzędowania.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Skały zaprasza dzisiaj na XX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Wojskowych i Dętych, który odbywa się w Skale. Szczegóły na plakatach.
  • Na stoisku pod chórem można znaleźć najnowszy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • Już dziś zapraszamy na IX Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 25 czerwca, pod hasłem: „Polsko! Walcz o swoje dzieci”. Marsz wyruszy o godz. 12:00 z Placu Matejki i przejdzie na Plac Wolnica.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Witold Siudek z ul. Wybickiego 1, Paweł Sekuła z ul. Batalionu „Skała” AK 10 i Józef Boroń z ul. Stachiewicza 17. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

10 maja 2024
Wspomnienie św. Jana z Avili, doktora Kościoła