Ogłoszenia na 12. Niedzielę Zwykłą

24 czerwca 2023r. Odsłon: 551

Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy zdrowia i dobrej pogody oraz bezpiecznego i owocnego wypoczynku. Niech czas wakacji będzie również czasem umocnienia duchowego.

• w środę       - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • w czwartek - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Szczególne życzenia kierujemy dzisiaj do ks. Pawła, który w czwartek będzie obchodził imieniny. Życzymy ks. Pawłowi potrzebnych łask i darów Ducha Świętego, zarówno w pracy duszpasterskiej w naszej parafii, jak i w pracy w szpitalu na oddziale kardiologii.

• Zapraszamy dzisiaj na IX Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się pod hasłem: „Polsko! Walcz o swoje dzieci”. Marsz wyruszy o godz. 12:00 z Placu Matejki i przejdzie na Plac Wolnica.
  • Zapraszamy także do udziału w 43 Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej do Częstochowy w dniach od 6 do 11 sierpnia pod hasłem "Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Szczegóły znajdziemy na plakatach, a zapisywać można się w kancelarii parafialnej, w godzinach jej urzędowania.
  • Od przyszłej niedzieli do końca sierpnia, w naszym kościele w niedziele i święta nie będzie Mszy świętej o godz. 10:00 w dolnej kaplicy. Godziny Mszy św. w głównym kościele pozostają bez zmian.
  • Kuchnia św. Jadwigi dla ubogich wydawać będzie posiłki jeszcze do końca tego tygodnia. W lipcu i sierpniu kuchnia nie będzie działać. Wydawanie posiłków powróci 4 września.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga  przypomina o zapisach na obozy do Kamienicy i Włoch oraz o półkoloniach. Na obozy i półkolonie zapraszamy wszystkie chętne dzieci, nie tylko te, które należą do Klubu. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakatach i w biurze klubu.
  • Za tydzień przed naszym kościołem będą kwestować wolontariusze ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Familia. Zebrane środki przeznaczone będą na organizację obozu integracyjnego dla niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia, który odbędzie się w sierpniu, w Chrustach w woj. świętokrzyskim.
  • Prosimy o zabieranie naszego bezpłatnego biuletynu, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła. W dzisiejszym numerze znajdziemy między innymi podsumowanie składki inwestycyjnej pierwszego półrocza tego roku. Ten numer biuletynu jest ostatnim przed wakacjami. W wakacje nie będzie się ukazywał, a powróci od początku września.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Mieczysław Nowak z ul. Stachiewicza 19 i Mieczysław Foryt z ul. Łokietka 57A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

10 maja 2024
Wspomnienie św. Jana z Avili, doktora Kościoła