Ogłoszenia na 20. Niedzielę Zwykłą

19 sierpnia 2023r. Odsłon: 564

We wtorek, jak w każdym 22 dniu miesiąca, zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i osób samotnych z naszej parafii za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 wyjątkowo w dolnej kaplicy, a zakończy Apelem Jasnogórskim. W skrzynce przy relikwiach można w niedzielę składać karteczki z intencjami, w których odmawiany będzie różaniec. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wieczorną modlitwę.

• w poniedziałek - wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • we wtorek         - wspomnienie NMP Królowej
  • w czwartek       - święto św. Bartłomieja, apostoła
  • w sobotę           - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• Dzisiejsza składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, jest w całości przeznaczona na parafialne inwestycje. Widzimy już od dwóch miesięcy jak ogromny jest zakres prowadzonych prac przy witrażach, oknach i świetlikach w dachu. Koszty tych prac są bardzo duże, na razie mamy pokrycie tylko na ich część. Dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy regularnie lub okazjonalnie wpłacają dobrowolne i w dowolnej wysokości datki na konto parafialne, składają na tacę lub poprzez ofiaromat przy wyjściu. Bóg zapłać za zrozumienie i za każdy dar serca, który jest konkretnym wyrazem odpowiedzialności i troski o naszą świątynię na kolejne dziesiątki lat.
  • Z powodu remontu w kościele, od poniedziałku rano do soboty rano, wszystkie Msze święte i nabożeństwa odprawione są w dolnej kaplicy. Natomiast w soboty wieczorem i w niedziele Msze święte odprawiamy w górnym kościele. Przepraszamy za wszystkie niedogodności wynikające z remontu i bardzo prosimy o cierpliwość i ostrożne poruszanie się pomiędzy rusztowaniami.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Zapraszamy do skupienia i modlitwy.
  • W przyszłą niedzielę Siostry Nazaretanki z Grodna na Białorusi będą kwestować przy naszym kościele, prosząc o pomoc w remoncie i rozbudowie domu, który służy siostrom, a także osobom niepełnosprawnym, ubogim i samotnym matkom.
  • Na ostatnie dni wakacji życzymy dobrego wypoczynku i bezpiecznych powrotów do domu.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Krystyna Okopień  z ul. Stachiewicza 15, Maria Faron z ul. Krowoderskich Zuchów 11, Jacek Legieć z ul. Krowoderskich Zuchów 17 i Teodor Jankosz z ul. Łokietka 39. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

10 maja 2024
Wspomnienie św. Jana z Avili, doktora Kościoła