Ogłoszenia na 21. Niedzielę Zwykłą

26 sierpnia 2023r. Odsłon: 653

Trwa kolejny ważny etap remontu kościoła, czyli rozbiórka świetlików w dachu. W dalszym ciągu, od poniedziałku do soboty rano, wszystkie Msze święte i nabożeństwa są odprawiane wyłącznie w dolnej kaplicy. W tym tygodniu z uwagi na pierwszy piątek, kościół górny będzie dostępny wyjątkowo już od piątkowego popołudnia i spowiedź oraz Msze święte wieczorne będą w górnym kościele. Podobnie w sobotę i niedzielę. Przepraszamy za wszystkie niedogodności wynikające z remontu i bardzo prosimy o ostrożne poruszanie się w kościele, pomiędzy rusztowaniami.

• w poniedziałek - wspomnienie  św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek        - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi w górnym kościele od 16:30. O godz. 17:00 dodatkowa Msza święta, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze na Mszę świętą w kaplicy o godz. 11:00. O 17:45 zapraszamy w sobotę na różaniec fatimski w kościele.
  • Zespół Charytatywny spotka się po wakacjach w poniedziałek 28 sierpnia po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na to spotkanie także nowe osoby, które pragną poświęcić nieco czasu na pracę charytatywną dla najuboższych. Natomiast w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej Zespół przeprowadzi zbiórkę na kuchnię dla ubogich. Dziękujemy za każdy dar serca, który pomoże wznowić żywnościową pomoc dla osób potrzebujących.
  • Od przyszłej niedzieli powraca po wakacjach Msza święta w dolnym kościele o 10:00 dla starszych i chorych. Porządek Mszy świętych w głównym kościele pozostaje bez zmian.
  • Centrum Kultury im. Św. Jadwigi informuje, że zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży będą prowadzone od poniedziałku 4 września. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  • Od dzisiaj można się już zapisać w zakrystii na autokarowy wyjazd na XXXI Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę za trzy tygodnie, czyli 17 września.
  • Na stoisku z prasą pod chórem można nabyć najnowszy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • W przyszłą niedzielę będzie przy kościele możliwość nabycia miodu.
  • W ubiegłą niedzielę zapowiadaliśmy, że gościć dzisiaj będziemy Siostry Nazaretanki z Grodna na Białorusi. Niestety, Siostry nie dotarły do nas, prawdopodobnie z przyczyn organizacyjnych.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Stal z ul. Pod Fortem 4A i Zbigniew Poniedziałek z ul. Palacha 11. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

9 maja 2024