Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

29 kwietnia 2023r. Odsłon: 774

Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy przez cały miesiąc codziennie o godz. 18:00.

• we wtorek   - wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę       - Uroczystość NMP, Królowej Polski (Msze święte w porządku niedzielnym)
  • w czwartek - Święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa
  • w piątek      - wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
  • w sobotę     - Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

• W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Chrystus na Krowodrzy będzie wyjątkowo tydzień później, czyli 11 maja. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:30. O 17:00 Msza święta dla dzieci. W sobotę o godz. 11:00 Msza święta dla chorych i starszych w kaplicy MB, a różaniec fatimski o 17:15 w kościele.
  • Za tydzień Zespół Charytatywny będzie zbierać datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci ze Szkoły nr 21 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga informuje, że trwają zapisy na obozy: rekreacyjno-sportowy we Włoszech oraz piłkarsko-siatkarski w Gorcach. Można się także zapisać na półkolonie Wakacje z Jadwigą. Szczegóły na plakatach i w biurze klubu.
  • Dzisiaj przy naszym kościele prowadzona jest zbiórka na operację prawej rączki i nóżki 6-cio letniej Lenki z bardzo poważnymi schorzeniami kości. Operacja da jej szansę na normalny rozwój i odzyskanie sprawności. Z serca dziękujemy za każdy gest pomocy dla Lenki.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Ligia Mierzwińska z ul. Wybickiego 14 i Zbigniew Waśkiewicz z ul. Palacha 9. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

9 maja 2024