Ogłoszenia na 7. Niedzielę Wielkanocną - Wniebowstąpienie Pańskie

20 maja 2023r. Odsłon: 549

W sobotę 27 maja wyruszy jednodniowa XVI Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 24 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt informacji koło Domu Duszpasterskiego) lub w parafiach podanych na plakacie. Powrót z Kalwarii – autokarami. Szczegółowe informacje na plakatach.

• w środę  - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
  • w piątek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask Bożych. Szczególne słowa życzeń kierujemy do wszystkich Mam, z racji przypadającego w piątek ich Święta. Życzymy opieki Matki Bożej, uśmiechu, zdrowia oraz miłości i wdzięczności swoich dzieci.

• Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły św. Jadwigi przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast za tydzień I Komunia Święta dzieci ze Szkoły nr 113.
  • W poniedziałek 22 maja, jak co miesiąc, zapraszamy na różaniec za przyczyną św. Jana Pawła II. Modlitwa rozpocznie się o godz. 20:30 przy relikwiach Ojca Świętego, a zakończy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy wszystkich na tę wyjątkową wieczorną modlitwę.
  • W przyszłą niedzielę przy naszym kościele będzie prowadzona kwesta dla znanego nam już chorego Stasia. Priorytetem jest dla niego bardzo drogi specjalistyczny sprzętu do neurostymulacji mózgu. Oczywiście inne terapie i leczenie pozostają bez zmian i są równie ważne, bo przynoszą znaczną poprawę w kondycji i funkcjonowaniu Stasia. Każdemu, kto zechce za tydzień go wesprzeć dziękujemy.
  • W sobotę 3 czerwca organizujemy w ramach XI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca wyjazd do Częstochowy. Wyruszymy o godz. 6.00 spod kościoła. Zapraszamy Róże Różańcowe i wszystkich chętnych, którzy chcieliby się pokłonić Czarnej Madonnie. Zapisy w zakrystii u ks. Norberta i s. Renaty do 31 maja włącznie.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Dzisiejsza składka na tacę jest kolejną składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub poprzez stojący przy wyjściu z kościoła bezgotówkowy ofiaromat, a także wpłacane na konto. Są one przeznaczane na remont świetlików i okien w kościele. Demontaż witraży i wymiana kwater już się rozpoczęły od dolnej kaplicy.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo Akatystu ku czci Ducha Świętego.
  • Na stoisku z prasą katolicką jest do nabycia najnowszy numer miesięcznika dla dzieci Staś.
  • Akcja Katolicka proponuje zakup nowych wartościowych książek w bardzo dobrych cenach. Książki będą dostępne dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przy stoliku obok wejścia głównego do kościoła lub w zakrystii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszej parafianki śp. Haliny Papierz z ul. Pod Fortem 3, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.

10 maja 2024
Wspomnienie św. Jana z Avili, doktora Kościoła