Ogłoszenia na Uroczystość Najświętszej Trójcy

03 czerwca 2023r. Odsłon: 1267

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym z wyjątkiem popołudnia, kiedy nie będzie Mszy o 17:00. Natomiast o godz. 16:00 odprawiona będzie główna Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Po niej będą jeszcze Msze święte o 18:30 i 20:30.

• Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym Święcie Eucharystii. Prosimy zwłaszcza osoby do świec i sztandarów, dzieci komunijne i rocznicowe w białych strojach, dzieci z klas I, II i przedszkolne do sypania kwiatów. Prosimy także, aby udekorować okna przy trasie procesji, która przejdzie tradycyjną trasą.
  • We czwartek zapraszamy także na centralną procesję Bożego Ciała, która rozpocznie się Mszą świętą na wzgórzu wawelskim o godz. 9:00.
  • Po Bożym Ciele zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, na codzienną procesję o godz. 18:00, przed Mszą świętą wieczorną, w ramach Oktawy tej Uroczystości.
  • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy odpust parafialny ku czci św. Jadwigi Królowej. Będzie on połączony z jubileuszami kapłańskim - 35 rocznicą święceń ks. Proboszcza i 25 rocznicą ks. Stanisława Molendysa. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy za przyczyną naszej Patronki i do dzielenia się radością jubileuszową.
  • Natomiast bezpośrednio po sumie odpustowej, około godz. 13:45, w sali teatralnej odbędzie się specjalny koncert naszego Centrum Kultury i pokaz taneczno-gimnastyczny Jagódek z Parafialnego Klubu Sportowego. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pięknych owoców pracy Centrum i Klubu, istniejących od lat przy naszej parafii. Szczegóły znajdziemy na plakatach przy wejściach do kościoła.
  • Rodzice i uczniowie naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej serdecznie zapraszają dzisiaj na kiermasz ciast przy kościele. Dochód przeznaczony jest na działalność Rady Rodziców, która dofinansowuje wycieczki dla potrzebujących uczniów oraz wspiera rozwój placówki.
  • Zespół Charytatywny zbiera dzisiaj przy wyjściach datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
  • Natomiast za tydzień wspólnota niepełnosprawnych Bystrzaki, która działa przy naszej parafii, będzie kwestować na zorganizowanie wakacji dla swoich podopiecznych.
  • Rodzice chorego Stasia, którzy kwestowali na leczenie swojego synka w ubiegłą niedzielę i zebrali ponad 11 i pół tysiąca złotych, z całego serca dziękują za wsparcie. Mszę św. w intencji ofiarodawców odprawimy w ramach Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w najbliższą środę.
  • Spotkanie do Bierzmowania dla klas VII odbędzie się we wtorek o godz. 17:00 w kaplicy.
  • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 18:00.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga informuje, że trwają zapisy na obozy: rekreacyjno-sportowy we Włoszech oraz piłkarsko-siatkarski w Kamienicy w Gorcach. Są również wolne miejsca na półkolonie  „Wakacje z Jadwigą”. Szczegóły na plakatach oraz w biurze klubu.
  • Grupa z Mistrzejowic wraz z parafią w Zielonkach zaprasza na 3. Pielgrzymkę Rowerową z Krakowa do Oświęcimia w sobotę 10 czerwca. Zapisy przez internet. Szczegóły na plakatach.
  • Dziś kończy się w naszej archidiecezji czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  • W zakrystii można jeszcze kupić specjalny dodatek do tygodnika Niedziela.
  • Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Serdeczne życzenia składamy dzisiaj ks. Norbertowi, który we wtorek będzie obchodził imieniny. Niech Pan Jezus błogosławi i obdarza wszelkimi łaskami, a św. Jadwiga niech wyprasza moc ducha w realizacji powołania kapłańskiego.
  • Więcej ogłoszeń znajdziemy w naszym bezpłatnym Biuletynie parafialnym, który wyłożony jest na stojakach przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to  śp.: Jerzy Bartusiak z ul. Pod Fortem 12, Marek Krawczyk z ul. Palacha 9 i Marek Tondyra z ul. Stachiewicza 13. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

9 maja 2024