Ogłoszenia na 21. Niedzielę Zwykłą

21 sierpnia 2021r. Odsłon: 1119

W tym tygodniu obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Od dziś zapisujemy chętnych na wspólny wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Pielgrzymkę Rodzin, która odbędzie się w niedzielę za dwa tygodnie.

• we wtorek   - święto św. Bartłomieja, apostoła
  • w czwartek - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
  • w piątek      - wspomnienie św. Moniki
  • w sobotę     - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

• W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Zapraszamy do skupienia i modlitwy w naszej świątyni.
  • W najbliższą sobotę odbędzie się 49. Pielgrzymka Młodzieży do Kalwarii Zebrzydowskiej. Główna Msza święta zostanie odprawiona o godz. 10:00. Wszelkie grupy młodzieżowe będą dziękować za czas wakacyjnych rekolekcji i prosić przez wstawiennictwo Matki Bożej Kalwaryjskiej o potrzebne łaski na nowy rozpoczynający się Rok Formacyjny.
  • Natomiast w niedzielę za dwa tygodnie, 5 września, odbędzie się 29. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jest możliwość zorganizowania dla naszych parafian wspólnego wyjazdu autokarem. Zapisy chętnych do przyszłej niedzieli włącznie, w zakrystii.
  • Po ośmiu latach pracy w naszej parafii, ks. Grzegorz Kurzec został przeniesiony do parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie przy ul. Dobrego Pasterza. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za wszystkie lata gorliwego duszpasterzowania w naszej wspólnocie. Okazja do wyrażenia modlitewnej wdzięczności dla ks. Grzegorza będzie w najbliższą środę wieczorem, kiedy odprawi on po raz ostatni Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę świętą. Zapraszamy.
  • Na ostatni tydzień wakacji życzymy dobrego wypoczynku i bezpiecznych powrotów do domu.
  • W tym tygodniu zmarł śp. inż. Henryk Kumor, który był kierownikiem budowy naszego kościoła w latach 1980 - 1990. Był człowiekiem bardzo oddanym i sumiennym. Dożył 93 lat. Pogrzeb odbędzie się w Borku Fałęckim w piątek o godz. 12:00. Prośmy o Miłosierdzie Boże dla niego i dla naszych parafian, którzy ostatnio odeszli do wieczności. Są to śp.: Barbara Kłyś-Galat z ul. Stachiewicza 47, Marianna Jeleń z ul. Palacha 7, Eugeniusz Piegza z ul. Opolskiej 55, Józefa Burzyńska z ul. Łokietka 47, Adam Korusiewicz z ul. Łokietka 49, Krystyna Cukierska z ul. Łokietka 51 i Małgorzata Zabrzeńska z ul. Stachiewicza 29. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

20 maja 2024
Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła