Ogłoszenia na 32. Niedzielę Zwykłą

06 listopada 2021r. Odsłon: 1078

W poniedziałek 8 listopada, rozpoczynamy comiesięczne nabożeństwa do Naszej Patronki - św. Jadwigi Królowej. Będą one szczególnie dedykowane trosce o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz o rozeznaie drogi życiowej dla młodych ludzi. Będziemy odprawiać te nabożeństwa regularnie, każdego 8 dnia miesiąca, o godz. 18:00. Więcej inmformacji poniżej. Zapraszamy.

• we wtorek   - rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie
  • w środę       - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papier i doktora Kościoła
  • w czwartek - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości
  • w piątek      - wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • w sobotę     - wsp. św. męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkich potrzebnych łask. Szczególne życzenia składamy dzisiaj siostrze Renacie zakrystiance, która w piątek obchodzić będzie imieniny. Życzymy Siostrze Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej oraz dużo sił i wytrwałości w pracy dla dobra naszej wspólnoty i w realizacji powołania zakonnego.

• Dzisiaj Zespół Charytatywny zbiera do puszek datki na kuchnię dla ubogich św. Jadwigi.
  • Jutro, czyli w poniedziałek 8 listopada, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej. Od tego miesiąca będziemy odprawiać nabożeństwa do św. Jadwigi regularnie, każdego 8 dnia miesiąca, o godz. 18:00. Głównym motywem tej comiesięcznej modlitwy będzie troska o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty, ale także prośba o pomoc w dobrym rozeznaniu życiowego powołania przez młodych ludzi. W czasie tego nabożeństwa odczytywać będziemy również prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi. Na koniec nabożeństwa udzielane będzie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Więcej na ten temat możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej nowej formie modlitwy za przyczyną Naszej Patronki już w poniedziałek o godz. 18:00.
  • Miesiąc temu przeżywaliśmy Dzień Papieski. Z tej okazji gościliśmy młodych stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przysłali oni serdeczne podziękowania za gościnę i za datki złożone przy naszym kościele na działalność Fundacji. Łącznie zebrali do puszek kwotę 11.595 zł i 2 euro. Bóg zapłać wszystkich, którzy wsparli to pożyteczne dzieło.
  • Braterstwo Chorych zaprasza w najbliższy wtorek 9 listopada na Mszę świętą o godz. 15:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominkami, który odmawiamy codziennie w kościele, o godz. 18:00.
  • Co Bóg mówi do nas i jak odpowiedzieć Bogu? Św. Łukasz Ewangelista w obrazowy sposób napisał swoją Ewangelię o Miłosiernym Ojcu i Jezusie Chrystusie, Synu Bożym. Zapraszamy chętnych do zgłębiania Słowa Bożego na Krąg biblijny, gdzie czytamy i dzieliśmy się Ewangelią św. Łukasza. Spotkania odbywają się w poniedziałki po wieczornej Mszy świętej w sali nr 4.
  • Więcej informacji znajdziemy w najnowszym biuletynie parafialnym, który jest wyłożony przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Maria Pasyk z ul. Batalionu Skała AK 2A, Zbigniew Pawłowski z ul. Stachiewicza 29, Rozalia Michalska z ul. Stachiewicza 25 i Genowefa Bujas z ul. Krowoderskich Zuchów 17. Dobry Jezu, a Nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

20 maja 2024
Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła