Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu

09 marca Odsłon: 617

W najbliższą sobotę 16 marca rozpoczynamy tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Pierwszym spotkaniem będzie Msza święta dla osób starszych i chorych w sobotę o godz. 16:30 w górnym kościele. Prosimy o pomoc osobom starszym w dotarciu do kościoła. Póżniej o godz. 18:30 Msza święta wieczorna z nauką ogólną. O godz. 20:00 konferencja dla młodzieży pracującej i studentów. Rekolekcje potrwają do przyszłej środy, a wygłosi je ks. dr Krzysztof Porosło, liturgista i ceniony duszpasterz akademicki, autor wielu publikacji. Serdecznie zapraszamy do udziału.

• Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Najlepsze życzenia składamy zwłaszcza p. Patrycji organistce, która w środę będzie obchodzić imieniny. Życzymy wielu łask Bożych, dalszego rozwoju talentu i wszelkiego dobra w pracy dla naszej wspólnoty i w życiu osobistym.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8:30, 17:00 dla dzieci, 17:45 i 20:00. Natomiast w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.
  • Droga Krzyżowa w piątek 15 marca o godz. 20:00 będzie miała wyjątkową formę. Zapraszamy na oratorium Ślad Losu, czyli rozważania przy muzyce w wykonaniu naszego chóru Cantate Domino i zaprzyjaźnionych muzyków.
  • Zespół Charytatywny rozprowadza dziś po każdej Mszy św. paschaliki i baranki wielkanocne.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dekoracji na zbliżające się Święta.
  • W przyszłą niedzielę składka na tacę, jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, będzie w całości przeznaczona na duże inwestycje gospodarcze w naszej parafii, czyli na trwający remont okien, witraży i świetlików dachowych w kościele.
  • Spotkanie do Bierzmowania dla klas 7 odbędzie się we wtorek 12 marca o 17:00 w kaplicy Matki Bożej. Natomiast spotkanie dla klas 6 będzie ogłoszone po 20 marca.
  • Na Muzyczną Drogę Krzyżową zaprasza dzisiaj o godz. 20:00 parafia Chrystusa Odkupiciela Człowieka przy ul. Stelmachów.
  • W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia przy kościele miodu.
  • Wczoraj zmarł śp. Tadeusz Molendys, tata ks. Stanisława Molendysa, któremu składamy wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 16 marca o godz. 12:00 w Dobczycach. Osoby, które chciałyby skorzystać z przejazdu specjalnym autobusem, mogą zapisać się w zakrystii.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże również dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.:     Danuta Kramarczyk z ul. Rusznikarskiej 15, Krystyna Biały z ul. Rusznikarskiej 16, Tomasz Wawro z ul. Wybickiego 1, Lucjan Cichopek z ul. Łokietka 57B oraz Krystyna Heród z ul. Opolskiej 55. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

8 maja 2024
Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski