Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkanocną

07 maja 2022r. Odsłon: 871

Dzisiaj o godz. 9:00 z Wawelu wyrusza coroczna procesja na Skałkę ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Zakończenie na Skałce, po Mszy świętej, której przewodniczy abp Jan Romeo Pawłowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Szczególną intencją tegorocznej modlitwy jest błaganie o moc Ducha Świętego dla tych, którzy walczą o wolność Ukrainy.

• w poniedziałek - Uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika
  • w sobotę           - święto św. Macieja, apostoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

• W naszym kościele dziś na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej nr 15 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w niedzielę za tydzień, także o godzinie 12:30, będzie I Komunia Święta dzieci ze Szkoły św. Jadwigi.
  • Również dzisiaj Fundacja Mleko i Miód oraz Środowiskowy Dom Samopomocy działający w Nowej Hucie, po każdej Mszy Św. rozprowadza płyty z piosenkami nagranymi przez osoby niepełnosprawne wraz z krakowskimi artystami. Ofiara za płytę jest dobrowolna, a środki uzyskane ze sprzedaży płyt posłużą rozbudowie domu dla najbardziej potrzebujących.
  • Spotkania przed Bierzmowaniem dla klas VI i VII odbędą się odpowiednio w poniedziałek i wtorek o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej.
  • Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe, które odprawiamy o godz. 18:00.
  • Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo ku czci Naszej Patronki św. Jadwigi Królowej o godz. 18:00, połączone z nabożeństwem majowym. Jak co miesiąc, będziemy się modlić głównie o rozeznanie powołania przez ludzi młodych. Odczytywać będziemy również prośby indywidualne zapisane na kartkach, które przez cały miesiąc można wrzucać do skrzynki przy figurze św. Jadwigi. Serdecznie zapraszamy.
  • Natomiast w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W naszych modlitwach pamiętajmy w tych dniach także o tegorocznych maturzystach.
  • W przyszłą niedzielę przypada trzecia niedziela miesiąca, składka na tacę będzie kolejną składką inwestycyjną. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub poprzez stojący przy wyjściu z kościoła bezgotówkowy ofiaromat, a także wpłacane na konto. Są one przeznaczane w całości na wymianę okien w kościele.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga bardzo dziękuje wszystkim, którzy wsparli jego działalność 1% podatku. W tym trudnym dla wszystkich czasie, Klub jest bardzo wdzięczni za pamięć i wsparcie. W intencji darczyńców  zostanie odprawiona Msza Święta 23 maja o godz. 17:00.
  • Klub ogłasza także zapisy na wakacyjne półkolonie. Pierwszy tygodniowy turnus rozpocznie się 27 czerwca, drugi 4 lipca, a trzeci 11 lipca. Zapisy i informacje w biurze Klubu w godzinach otwarcia. Szczegóły na ulotkach i plakatach.
  • Więcej informacji znajdziemy w naszym Biuletynie, który wyłożony jest przy wyjściach z kościoła.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności. Są to śp.: Janusz Siudek z ul. Wybickiego 1, Anna Wordliczek z ul. Palacha 3, Maria Wołowska-Kuźniar z ul. Stachiewicza 45, Paweł Hess z ul. Batalionu „Skała” AK 6, Karolina Ratajczak z ul. Wybickiego 3 oraz Barbara Szubarga i Władysław Cabaj z ul. Kluczborskiej 4. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

2 czerwca 2024