Ogłoszenia na 4. Niedzielę Wielkiego Postu

26 marca 2022r. Odsłon: 1037

W piątek zapraszamy na szczególne nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 20:00. Podobnie jak w ubiegłym roku, będzie to rozważanie poszczególnych stacji, połączone z wyjątkową muzyką i inscenizacjami. Całość przygotował nasz chór Cantate Domino z grupą studentów i młodzieży pracującej  Chrystus na Krowodrzy. Serdecznie zapraszamy.

• Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
  • W soboty w naszym kościele, w kaplicy Matki Bożej, o godz. 17:00 odprawiamy Mszę świętą z niedzieli w języku ukraińskim. Wcześniej można skorzystać z Sakramentu Pokuty. Natomiast codziennie o godz. 20:00, zapraszamy, także do kaplicy, na różaniec w intencji narodu ukraińskiego.
  • Do skarbony w pobliżu wejścia do zakrystii, przy figurze św. Antoniego, można składać datki na pomoc ofiarom wojny. W zakrystii zapisujemy osoby mogące przyjąć uchodźców. Jeśli natomiast ktoś chce przekazać dary rzeczowe, to można to zrobić bezpośrednio w punktach wskazanych przez Caritas. Szczegółowe informacje podajemy w zakrystii. Wolontariusze mogą się rejestrować poprzez internet, zgodnie z instrukcją na naszej stronie parafialnej.
  • Świetlica Przystań i Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zapraszają na zajęcia dzieci z Ukrainy,  a kuchnia św. Jadwigi wydaje posiłki dla uchodźców. Więcej dokładnych danych na temat pomocy naszej parafii dla Ukrainy znajdziemy w dzisiejszym biuletynie.
  • W sobotę 2 kwietnia rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w naszej parafii. Tego dnia o godz. 11:00 będzie Msza święta z nauką rekolekcyjną i Sakramentem Namaszczenia dla chorych i starszych. Pierwsza Msza święta z nauką ogólną będzie w sobotę o godz. 18:30, a po niej nauka stanowa dla wszystkich kobiet. Rekolekcje potrwają do środy 6 kwietnia, a program dostępny jest w biuletynie, na plakatach oraz na stronie parafii. Tegoroczne rekolekcje wygłosi franciszkanin o. dr Eligiusz Dymowski - wykładowca teologii, gwardian i proboszcz parafii Stygmatów św. Franciszka w Krakowie. Zapraszamy od soboty do udziału w rekolekcjach osobiście lub poprzez transmisję.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 8:30, 16:30 dla dzieci, 17:45 i 20:00. Droga Krzyżowa o godz. 20:00 będzie wyjątkowa. Podobnie jak w ubiegłym roku, będzie to rozważanie poszczególnych stacji, połączone z wyjątkową muzyką i inscenizacjami, a całość przygotował nasz chór Cantate Domino z grupą Chrystus na Krowodrzy. Serdecznie zapraszamy.
  • W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.
  • W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek od 16:30 spowiedź. Droga krzyżowa dla dzieci będzie w tym dniu wyjątkowo o godz. 16:30, a poprowadzi ją Parafialny Klub Sportowy Jadwiga w intencji pokoju w Ukrainie. O 17:00 Msza święta dla dzieci. W sobotę o godz. 11:00 Msza święta z nauką rekolekcyjną i Sakramentem Namaszczenia dla chorych i starszych w kościele, a o 17:45 pierwszosobotni różaniec.
  • Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie we wtorek 29 marca, po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy nowe osoby, które mogą dołączyć do tego grona. Jak co miesiąc, Zespół będzie zbierał w przyszłą niedzielę datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich.
  • Prosimy o składanie datków na kwiaty i budowę Bożego Grobu do skarbonek wystawionych z przodu kościoła. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu dekoracji na zbliżające się Święta.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga ogłasza wiosenny nabór na zajęcia z wielu dyscyplin sportowych. Szczegóły na plakatach oraz w internecie. Przy tej okazji Klub prosi także o przekazanie 1% podatku.
  • Zapraszamy na czuwanie pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, w sobotę 2 kwietnia, od godz. 20:00 do 22:00.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Jan Kwinta z ul. Palacha 9 i Maria Trąbka z ul. Wybickiego 3. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

2 czerwca 2024