Ogłoszenia na 8. Niedzielę Zwykłą

26 lutego 2022r. Odsłon: 2244

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy opieki Bożej i wszelkiej pomyślności.

• W naszej wspólnocie, w codziennej modlitwie wspieramy naród ukraiński, który zmaga się z tragedią wojny i broni swojej Ojczyzny. W każdy możliwy sposób pragniemy pomagać cierpiącym i prosić o życie wieczne dla ofiar. Wraz ze wspólnotą Chrystus na Krowodrzy zapraszamy do kaplicy Matki Bożej, codziennie o godz. 20:00, na różaniec w intencji pokoju. Różańca nie będzie wyjątkowo w czwartek, gdyż wtedy w górnym kościele będzie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz w piątek, z powodu drogi krzyżowej w kościele.
  • W związku z wojną na Ukrainie, biskupi polscy wystosowali komunikat, który zamieszczony jest TUTAJ. Zgodnie z tym apelem, przy figurze św. Antoniego stoi skarbona, do której można dziś i przez cały ten tydzień składać dobrowolne datki na pomoc ofiarom wojny. W tygodniu i w przyszłą niedzielę będzie można także zapisać się w zakrystii i zgłosić chęć przyjęcia uciekinierów z Ukrainy, a także możliwość przekazania darów rzeczowych lub zaangażowania się w wolontariat.
  • 2 marca przypada Środa Popielcowa. Tego dnia rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte w naszym kościele odprawimy o godz.: 6:30, 7.00, 8:00, 9.00, 17:00, 18.30 i 20:30. O godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem, a składka na tacę będzie formą jałmużny postnej. Tego dnia wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast każdy pomiędzy 18 a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego, czyli spożycia najwyżej trzech posiłków dziennie, w tym jednego do syta.
  • Wielki Post to również tradycyjne nabożeństwa pokutne. W piątki odprawiać będziemy drogi krzyżowe o godz. 8:30, o 17:00 dla dzieci oraz o 17:45 i 20:00. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16:00. Udział w tych nabożeństwach daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Zapraszamy do modlitwy. W Wielkim Poście nie będzie piątkowych adoracji Najświętszego Sakramentu o 17:00.
  • Przygotowaniem do owocnego przeżycia Wielkiego Postu jest tzw. 40-to godzinne nabożeństwo, czyli trzydniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie ona miała miejsce dzisiaj, w poniedziałek i we wtorek. Dziś rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 12:30 i potrwa do 17:00. Natomiast jutro i pojutrze adoracja rozpocznie się o godz. 15:00 i potrwa do 18:30. W poniedziałek, w ramach nabożeństwa 40-to godzinnego, odprawimy także wraz z klubem Sportowym Jadwiga Mszę świętą w intencji pokoju na Ukrainie. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej modlitwie w dogodnym czasie. Niech wyciszenie serca będzie okazją do przygotowania się na czas pokutny i podjęcia wielkopostnych postanowień.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, jak co miesiąc, zapraszamy na kolejną adorację Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Chrystus na Krowodrzy o godz. 19:00. W piątek od 16:30 spowiedź. Z powodu pierwszego piątku miesiąca, droga krzyżowa dla dzieci będzie w tym tygodniu wyjątkowo pół godziny wcześniej, czyli o godz. 16:30, a o 17:00 odprawimy Mszę świętą. W sobotę o godz. 11:00 Msza święta dla chorych i starszych w kaplicy Matki Bożej, a o 17:45 pierwszosobotni różaniec.
  • W niedzielę za tydzień Zespół Charytatywny zbierać będzie datki na kuchnię św. Jadwigi.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11:00 wszystkie chętne dzieci będą mogły otrzymać skarbonki na jałmużnę wielkopostną
  • Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas VII będzie we wtorek 1 marca, a dla klas VI w poniedziałek 14 marca w kaplicy Matki Bożej o godz. 17:00.
  • Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 mieszczącej się przy ulicy Kluczborskiej 3, zapraszają wszystkich przyszłorocznych uczniów pierwszych klas na dzień otwarty w szkole. Odbędzie się on w sobotę 5 marca od godz. 9:00 do 13:00 w budynku szkoły. Rodzice będą mogli obejrzeć budynek szkoły, zapoznać się z ofertą i porozmawiać z nauczycielami, a dzieci spędzić atrakcyjnie czas pod opieką nauczycieli.
  • Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj przed naszym kościołem kwestują wolontariusze z hospicjum domowego dla dzieci Alma Spei. Opiekuje się ono nieuleczalnie chorymi, umierającymi dziećmi z Krakowa i Małopolski. Dziękujemy za każdy dar serca na ten szczytny cel.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszych parafian, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności. Są to śp.: Kazimiera Kurdziel z ul. Stachiewicza 31, Zofia Szymańska i Jacek Pancerz z ul. Stachiewicza 19 oraz Edward Gryszka z ul. Rusznikarskiej 14A. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

2 czerwca 2024