Ogłoszenia na 5. Niedzielę Wielkanocną

ponad tydzień temu, 2024-04-27 Odsłon: 547

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie z ramienia Konferencji Episkopatu Polski prowadzi akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę, zachęcając do modlitwy za cierpiących braci i siostry. Gościmy dzisiaj dyrektora krakowskiego biura Stowarzyszenia wraz z pracownikami. Słowo na wszystkich Mszach świętych głosi ks. Desmond z Kamerunu. Po Mszach św. można nabyć pamiątki z drewna oliwnego (m.in. różańce, krzyże, kropielnice, figurki św. Rodziny, ikony) wykonane przez chrześcijan z Ziemi Świętej lub wesprzeć dzieło ofiarą do puszki.

• w poniedziałek - święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i dra Kościoła, patronki Europy
  • w czwartek       - wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek            - Uroczystość NMP Królowej Polski
  • w sobotę           - Święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

• Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy przez cały miesiąc codziennie o godz. 18:00.
  • W piątek, w uroczystość NMP Królowej Polski, Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą Chrystus na Krowodrzy będzie wyjątkowo tydzień później, czyli 9 maja. W piątek okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy świętej. W sobotę różaniec fatimski o 17:15.
  • W poniedziałek 28 kwietnia spotkanie Zespołu Charytatywnego po Mszy świętej wieczornej. Natomiast w niedzielę za tydzień Zespół będzie zbierać datki na kuchnię św. Jadwigi dla ubogich. Dziękujemy za dar serca.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12:30 dzieci ze Szkoły nr 113 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  • Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na tradycyjną procesję ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika, która wyruszy z Wawelu na Skałkę w niedzielę 12 maja o godz. 9:00. Mszę świętą na Skałce odprawi i homilię wygłosi Nuncjusz Apostolski w Polsce Arcybiskup Antonio Filipazzi.
  • Parafialny Klub Sportowy Jadwiga zwraca się do wszystkich sympatyków z prośbą o przekazanie 1,5 % podatku, który chce przeznaczyć na wymianę posadzki w sali gimnastycznej. Szczegóły oraz nr KRS znajdują się na ulotkach prze drzwiach wejściowych.
  • W zakrystii jest do nabycia kolejny numer magazynu historycznego Gościa Niedzielnego. Tym razem poświęcony jest Matce Bożej. Zachęcamy do lektury.
  • Mija 10 lat od wydania pierwszego numeru naszego Biuletynu parafialnego, który przez wszystkie te lata ukazuje się co niedzielę, z wyjątkiem wakacji. Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim tym, którzy włożyli bardzo wiele pracy w to dzieło. Dziękujemy zarówno tym, którzy zaczynali je 10 lat temu, jak tym którzy później tworzyli naszą gazetkę, aż po tych, którzy obecnie nad nią pracują. Zapraszamy nowe osoby do tak potrzebnej pracy dla naszej wspólnoty, by Biuletyn nadal mógł się ukazywać i dawać tyle dobra parafianom i gościom, zwłaszcza tym, którzy nie mogą przyjść do kościoła, ale poprzez gazetkę żyją wydarzeniami parafii. Bóg zapłać i zapraszamy.
  • Prośmy o Miłosierdzie Boże dla naszego parafianina śp. Szczepana Sowy z ul. Opolskiej 23, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

9 maja 2024